Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek hayatta olduğu gibi dijital sektörde de Aynı sektör üzerin de çalışan firmalar bulunmaktadır. Tabi ki doğal olarak ortaya rekabet adı verilen durum çıkmaktadır. Bu rekabetde öne geçmek isteyen firmalar dijiital Dünya içerisin de çok farklı işilemler ile uğraşmaktadır.

 

Dijital Platformlar da Bilinirlik

Dijital platform da bilinmek ve tanınmak isteniyorsa sürekli göz önünde bulunabilemek gerekir. Gerçek hayatta ki gibi olmadığı için bireyler “ İnternet kullanıcıları” her gün yüzlerce reklam görüyorlar sizlerin reklamları tabiri yerindeyse “Reklam kokan hareketler bunlar” dan olmaması gerekir.

Yaptığınız Reklamların Sevilmesi Yada Hiç Anlaşılmaması!

Bu konu da çok fazla yapabileceğiniz bir şey bulunmuyor çünkü internet kullanıcıları artık bu durumdan çok sıkıldılar ve reklama benzeyen ama reklam olmayan görsellere bile tıklamamaya başladılar. Fakat Google bu işin erbabı olduğu için reklamların nasıl saklanabileceğini biliyor. Sizler yine de reklam dışında bir işlem yaptırmak istiyorsanız Google’ın diğer platformlarını “Google adwords, Google plus, Google Haritalar “ kullanmanız gerekmekte.

Reklam Yapmadan Nasıl Tanınabiliriz?

Bunlardan ilki markanıza bir akım bulup bir anda yükselmesini sağlayabilirsiniz. Bunu yapamıyorsanız kurmuş olduğunuz platformlara SEO, SEM gibi işlemler yaptırabilir sıralamalar da yukarılara çıkabilirsiniz. Hiçbir işlemi yapamadıysanız yada yeterince yerine getiremediyseniz farklı uygulamalara geçmeniz gerekmek de. Aynı yol taraftan gidebilirsiniz fakat kendinize farklı bir yol çizebilirsiniz. Bu nedenle sizlere Google Haritalar ile tanıştırmak istiyoruz.

Google Haritalar Nedir?

Google çok eski zamanlardan itibaren algoritmalarını geliştiremeye başladı ilk zamanlarında dış etmenlerden yardım almaktan başka çaresi yoktu. Fakat günümüz de neredeyse tamamen kendi içerisine kapanmış bir dünya devi haline geldi. Sürekli yeni algoritmalar geliştirerek hiç duymadığımız platformlar kurmaya başladı. Bunlardan birtanesi de Google Haritalar, ciddi bir şekil de incelendiğin de ne kadar gerekli bir platform olduğunu hepimiz anlayabiliyoruz. Sürekli faal olarak satış yapan firmalar yerlerini belirtmek için her yere yazı yazarlardı fakat artık SEO konusun da başarılı olmasalar dahi gerekli işlemleri yerine getirerek en üst sıra da yer konum bilgisini verebiliyorlar.

Arama Yapıldığın da Şirketimin Yer Tesbitini Nasıl Gösterebilirim?

Bu konu uzun uzadıya yazılacak bir konu olmadığı için maddelendirerek yazmak istiyoruz;

 • Facebook Sayfanız da Yerel İşletme Kaydı,
 • Google Plus Doğrulaması Yapılmış Kayıt İşleminin Tamamlanması,
 • Yerel İşletmeler Platformu Olan Google İle iletişime Geçerek Google Yerel İşletmeler Kaydı Yaptırmak,
 • Firma Rehberlerine Kayıt işlemlerinin tam şekilde yapılması,
 • Foursquare Kaydının Tam Anlamıyla Yapılması etken olarak da chek-in sayısının miktarı.

Haritaların Firmalar İçin Etkisi

Genel olarak baktığımız da firmalar için önemli olan belli başlı durumlar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi sürekli olarak satış yapan firmaların firmalarının nerede olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Bu durumda Google haritalar, firmaların oldukça işine yaramakta. Eğer sizler de yoğun olarak bilinmeniz gereken ve sürekli olarak açık olmanız gerken bir firmaysanız Google Haritaları kullanabilmeniz ve alt kısımda olduğu gibi haritalar kısmın da ilk sıralarda çıkabilmeniz gerekmektedir.

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Blogger’lar için SEO yöntemleri

Blogger’lar için SEO yöntemleri

SEO Blog yazarları için de önemli bir terimdir. Bu her blog sahibinin amaçladığı gibi, daha …

4 Yorumlar

 1. Yerel aramalarda yukarılarda çıkmak ve ziyaretçi kazanmak için en etkili yok bence. Aylarca uğraştım firmamı google harilatara düzgün bir şekilde eklemek için ama sonunda başardım. Teşekkürler.

 2. Hiç bir seo çalışması dahi yapmadan bizimle yanı sektördeki adamın sitesi nasıl oluyor da ilk sırada harita şeklinde çıkıyor aklım almıyordu. Bende sitemi google harita servisine ekledim ama hiç bir şey değişmedi. Gerçi yeni eledim bekleyelim bakalım bir süre. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

 3. Serdar Açıkalın

  Aramalarda harita şeklinde gösterilmemiz çok önemli ama ben bir türlü beceremedim. Google iş rehberine kayıt yaptım ama pin kodu gibi bir şey gelmesi gerekiyormuş gelen giden yok 6 hafta oldu. Nerede yanlış yaptım acaba adresimde doğru.

 4. Teknoloji Akademisi

  Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.