Yazılara Yorum Yaptırmaya Teşvik Edin !

sende-yorum-yazBlog sitesi ile yayın hayatını sürdüren web sitelerinin, siteye girilen yazıların güncel ve daha özgün algılanmasına neden olan “kullanıcı yorumlarını” etkilerini bu yazımızda inceleyeceğiz. Google zamanla yaptığı algoritma güncellemeleri ile özellikle spam içeriklerden arındırılmış bir internet ortamı oluşturmayı hedefledi.

Bu doğrultuda yaptığı panda güncellemeleri ile spam içerikli siteleri, özgün ve temiz içerikli sitelerden ayırdı. Google bu sayede daha verimli, daha temiz bir internet ortamı oluşturmaya yönelik hamlelerine bir yenisini eklemiş oldu.

Google’ın yaptığı algoritma güncellemelerinde getirdiği yeni kriterlere bakıldığında, özgün yazıların daha fazla değer görmesi sağlandı. Özgünlük faktörünün arttığı arama motoru optimizasyonunda bir diğer önemli konu’da yazıların güncellik durumlarıdır. Sitenin sayfalarının, yazılarının sürekli olarak güncel tutulması siteyi arama motorlarında listelenmede büyük avantajlar sağlayacaktır. Bir diğer önemli konu ise bu gibi durumlarda arama motorlarının web sitenize verdiği değer her geçen gün dahada artacaktır.

Sitenizin Yorum Alması Önemli !

Özellikle yazı sayfalarında sürekli olarak konu hakkında tartışmaların olması, konunun önemli ve işe yarar bir konu olduğuna kanaat getirilmesini sağlamakta ve arama motorları böyle durumları büyük titizlik ile göz önünde bulundurmaktadır. Bu nedenlerden dolayı web sayfanızın güncel kalması için sitenizin sürekli olarak yorumlar ile güçlendirilmesi gerekmektedir. İnternet ortamında “ücretli yorum” hizmeti sunan kişilerin olduğunu düşündüğümüzde, yorum işini maddi açıdan fazla uğraşmadan çözebilmekteyiz.

Yorum işini ücretsiz bir şekilde çözebilmek için sitenize yorum için teşvik edici faktörlerin oluşturulması veya planlanması gerekiyor. Misal, webmaster sitelerine konular açılarak “ücretsiz backlink elde edin” konu başlığı altında “sitemize yorum yapın, backlink kazanın” açıklaması ile açılacak bir konudan gelecek ziyaretçiler “farklı ip” bloglarından özgün yorumlar yapmakta ve ücretsiz yorum elde etmiş olmaktasınız. Bu gibi stratejiler geliştirmeniz sitenizin güncel kalmasını ve ücretsiz ziyaretçi çekmenize de olanak sağlayacaktır.

Yapılan yorumlar sayesinde, sitenizin sayfaları ve yazıları arama motorlarında daha üst sıralarda listelenecek, sayfada geçirilen sürede doğal olarak artacaktır. Hazır yorum pakeleri satan arkadaşlarımızın da olduğunu tekrar ediyorum. Özellikle farklı ip’lerden, farklı kişiler olarak yorum yapabilen ve bir ağı bulunan webmaster arkadaşlarımızdan yorum hizmetleri satın alınabilir.

Bedava backlink elde etmek için bu yazımızın altına yorum yazmaya ne dersiniz J ?

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

3 Yorumlar

 1. Yemek Tarifleri

  Hocam ücretli olarak seo calısmlarınız varmı

 2. Merhaba. Seo çalışması yapmaktayız. http://www.seokriter.com/seo-analiz-ve-basvuru/ formumuzu bize iletirseniz sitenizin analizini yaparak detaylı bilgi verebiliriz.

 3. Bu yorumların arama motorlarına bu kadar etkisi olacağını bilmiyordum. Daha kırk fırın ekmek yemem lazım sanırım bu konuda.
  Bilgilendirme için çok teşekkürler.
  Bir de hocam ben bir şey merak ediyorum ama konu ile ilgili değil pek, başka hiçbir yerde de bulamadım.
  Hazırladığım blogda ana sayfadaki resimlerde kalite olmuyor, piksel piksel görünüyor, sebebi ne olabilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.