SEO Trustrank Önemi !

seo trustrankGoogle’ın Pagerank algoritması, illegal olarak çok kullanılan bir algoritma durumundaydı bu algoritma kolay bir şekilde manipüle edilebildiği için arama sonuçlarına etik olmayan teknikler ile müdahale edilebilmekteydi.

Google algoritma güncellemesi yaptıktan sonra, pagerank algoritması çöpe gitti gibi deyimler kullanılmaya başlanmıştır.

Hatta pagerank değeri 5 olan bir site, pagerank değeri 1 olan sitenin alt sıralarında listeleniyordu. Buda webmastarların kafasında soru işaretleri bırakmıştı. Google pagerank algoritmasında uygulanan illegal teknikler nedeni ile trustrank algoritmasını geliştirdi. Bu algoritma güvenilirlik üzerine kurulu, tamamen doğal bir SEO çalışması ile arttırılabilen bir algoritmadır.

Sitenin yaşı, sitenin özgünlük güncellik durumları, sitenin aldığı backlinklerin durumları, trustrank değeri yüksek sitelerden alınan backlinkler, sitenin kod yapısının temizliği, sosyal medya birimlerinin kullanılması gibi bir çok kriter seo trustrank değerini etkilemektedir.

Seo trustrank değeri, çalışmaların durumuna göre artmakta ve yüksek değerlere ulaşıldığında ise sitenin “güvenli” olarak işaretlenmesi durumu söz konusudur. Google, güvenli olarak işaretlediği sitelere büyük önemler vermekte ve bu sitelerin doğal olarak filtre cezalarından çok uzak kaldığı söylenebilir.

Google, yeni seo dönemini “güvenilirlik” üzerine kurduğunu söyleyebilirim. Bu yeni dönemde, black hat seo tekniklerinden, kopya içeriklerden, hacklinklerden ve buna benzer etik olmayan seo tekniklerinden uzak durmamız gerekmektedir.

Yeni seo döneminde, yapılacak olan seo tekniklerinin en uygun hali, özgün makale tanıtımları, sosyal medya birimlerinin etkili kullanılması, linkwheel teknikleri ile ana ve alt sayfaların güçlendirilmesi ve temiz dizin projelerine katılımların önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Seo Trustrank Değeri Sorgulama

Seo trustrank değerinizi sorunsuz bir şekilde sorgulayabileceğiniz bir site olan fuub.net sayesinde seo trustrank değerinizi kontrol edebilirsiniz.

Seo trustrank sorgulama : http://www.fuub.net/trustrank/

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

2 Yorumlar

  1. Makale için çok teşekkür ederim. Ve bence de trustrank sorgulamanın en doğru yeri fuub..

  2. Bir Türlü alexa rank oluşmuyor. Yeni bir güncelleme mi oldu anlamadım, 3 sitemde alexa rank almadı 1 ayı geçyor hatta biri 2 ay oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.