Paravan Blogların SEO için Önemi

Paravan Blogların SEO için ÖnemiMerhaba Seo Kriter takipçileri, bu yazımızda SEO’da önemli bir yer tutan paravan blogların ne işe yaradığını, SEO’ya etkilerini ve en etkili paravan blog kullanımı gibi konuların anlatımını yapacağız.

Paravan blog kullanımı özellikle, yeni SEO çalışması yapılan web sitelerin başlangıç olarak yapması gereken, düşük riskli ve büyük faydalar sağlayan seo tekniğidir.

Paravan blog nedir ?

Paravan blog, site içeriğiniz ile alakalı bloglar açarak, bu bloglara hızlı ve özgün makaleler post ederek bu sayfaların arama motorlarında belirli bir yere gelmesinin sağlanması ve açılan paravan bloglardan sitenize backlink’ler verilmesidir.

Örnek vererek gösterelim ;

Siteniz ;  seokriter.com

Açılacak olan örnek paravan blog adresleri şu şekilde olmalıdır. (paravan bloglarının içiriği ‘SEO’ ile alakalı içerik olmalıdır.)

 • seokriter.blogspot.com
 • seokriter.wordpress.com
 • seokriter.tumblr.com
 • seokriter.blogcu.com

Paravan blog sitelerine örnek olarak; wordpress, tumblr, blogger, blogcu gibi popüler blog sistemlerini örnek verebiliriz. Bu tarz siteleri paravan bloglar olarak kullanabilmekteyiz. Paravan blogları oluşturduktan sonra yapılması gereken en önemli şey içeriklerinin dolgun ve özgün bir şekilde girilmesi işidir.

İçerik kısımlarının belirli bir zaman içerisinde girilmesinden sonra ise, paravan bloglara ufak backlink çalışmaları ile backlink temellerinin oluşturulması gerekmektedir. Google backlink alan sitelerin, aldığı backlinkin kalitesini ölçmek için, o siteninde backlink yapısına bakmaktadır. Buda paravan bloglarımızında mutlaka farklı çeşitliliklerde backlinklerinin olması gerektiğini göstermektedir.

Google’da zaman geçtikçe içerik, index sayısı ve backlink olarak oturan paravan bloglardan, web sayfanıza backlink alırken anasayfadan almak yerine özgün makaleler yazarak, makale tanıtımları şeklinde backlinkler almanızda yarar var. Bu sayede çok daha doğal bir izlenim kazanabilir ve seo trustrank değerinize doğrudan etki sağlamış olursunuz.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

3 Yorumlar

 1. Güzel bir anlatım olmuş. Paravan blog siteleri seo açısından önemli etkendir.

 2. Çok teşekkür ederim. Paravan bloglar için seo yapmıyorum. Ama yaparsam kullanacağım.

 3. Paravan bloglarınız için Türkçe servisolan blgtr.com ‘u da kullanabilirsiniz.
  Hızlı ve kolay kayıt, sınırsız blog oluşturma..
  Güçlü wordpress altyapısı sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.