En İyi SEO Analiz Araçları

SEO, bildiğimiz üzere ülkemizde internet teknolojilerinin hızlı bir şekilde yayılması ile birlikte en çok ön plana çıkan unsurlardan birisi olarak dikkat çekti. Türkiye, her anlamda gelişmiş bir hale geldiğinden dolayı arama motorlarının web sitelerinin en büyük ziyaretçi kaynağı olması ile birlikte olmazsa olmazlardan birisi haline geldi. Tabi ki bir web sitesinin analizler ile durumunu sürekli kontrol altında tutmak son derece önemlidir. Durumu bu şekilde kontrol altında tuttuğunuz takdirde çok ciddi gelişmelerin olduğunu da görebilme şansına sahip olacaksınız.

En iyi SEO analiz araçları ile alakalı olarak bilgi sahibi misiniz? Ülkemiz yazılımcılarının geliştirdikleri ve dünya genelinde popüler olarak tercih edilen birçok farklı analiz aracı bulunur ve bu analiz araçlarının tamamı farklı bir değerlendirme modelini baz aldığından dolayı tamamında farklı sonuçlar gözlemlenebilir. Farklı sonuçların gözlemlenmesi ile birlikte aslında araçlar arasında hangisinin daha güvenilir olduğu ile alakalı bir ikilem içerisinde kalabilirsiniz. Bunun önüne geçebilmek amacı ile de sitemiz içerisinde sizleri bu konu ile alakalı olarak bilgilendirmek istedik.

SEO analiz eklentileri, özellikle web tarayıcıları için ortaya çıktığından dolayı bir web sitesinin verilerini anlık olarak takip edebilmek çok daha kolay bir hale geldi. Tek bir araç içerisinde Alexa değerlerini, Google Pagerank ve Trustrank durumlarını, İndex ve Backlink değerini rahatlıkla gözlemleyebilme şansına sahip oluyorsunuz. Ülkemizde en çok tercih edilen SEO araçları şu şekilde listelenebilir;

  1. WMAracı
  2. Seo Hocası
  3. Seoscores.com
  4. Go Rank
  5. Spy Dermate
  6. W3 Optimizer

gibi araçlar kullanılmakta. En iyi sonuçları veren bu web siteleri sayesinde web sitelerinizin SEO ile alakalı olarak mevcut durumu rahatlıkla inceleyebilme şansına da sahip olabileceksiniz.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

GTMetrix

GTMetrix SEO Aracı

Arama motorlarında ki rekabetin artması ile birlikte bu sektör içerisinde SEO araçları ile alakalı olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.