Yeni Web Siteleri İçin SEO Önerileri

yeni siteler için seo başlangıcıBu yazımızda yeni yayına girmiş olan web siteleri için yapılması gereken seo çalışmalarının ne doğrultuda yapılacağını ve bu çalışmalar esnasında en çok sıkıntı yaşanan konuların başında gelen Google filtre cezalarından nasıl uzak durulabilir bunu anlatacağız. Yeni açılan web sitelerinde dikkat edilmesi gereken konuların başında gelen özgünlük, zaman aralığı ve yapılan çalışmalarda doğallık gibi konular sitenin temelini oluşturacağından, iyi bir kullanım arama motorlarına doğal bir izlenim verecek ve siteye prestij kazandıracaktır.

Yeni SEO döneminde, Google güven faktörünün büyük öneme sahip olduğunu düşündüğümüzde, yeni web sayfalarının doğal olarak Google tarafından güven kazanması çok büyük öneme sahip oluyor. Bu güvenin kazanılması doğal bir seo çalışmasıyla yapılır ve seo trustrank değerini arttırmak en önemli konu olmalıdır.

Yeni Sitelerin SEO Başlangıcı

Yeni sitelerin seo başlangıcı öncelikle site için optimizasyondan başlamalıdır. Anahtar kelime yoğunluklarının ayarlanması, site içerik kod oranının dengelenmesi, sitedeki resimlerin değerlerinin verilmesi ve gerekli parametrelerin kullanılması, link çıkışlarının yapılmaması ve sayfa içi imlemelerin anahtar kelimelere göre düzenlenmesi gerekmektedir.

Whois Backlinklerin Aralıklı Olarak Kullanılması

Whois sorgulama siteleri üzerinden edinilen whois backlink türlerinden yavaş yavaş elde edilmesi sitenin bilinirliğinin artmasını ve akabinde sitenin index hızının artmasını sağlayacaktır. Whois siteleri sorguladıkları siteleri veri tabanında kayıt ederek arama motorlarına ping atarlar ve bu tarz sitelerde hızlı girişler olduğundan, arama motorları tarafından hızlı index alan sitelerdir.

Yeni sitelerin, bu tarz sitelerden whois sorgulatması yaptığında dikkat etmesi gereken, yüklü sorgulamalardan uzak durulması ve bu işlemi zamana yaymak olacaktır.

Sosyal Medya Birimlerinin Kullanılması

Sosyal medya birimlerinde yapılacak olan özgün paylaşımlar ile siteye sosyal medya birimlerinden ziyaretçi akışı sağlanabilir ve arama motorlarına daha doğal bir izlenim sunulabilir.

Sosyal medya birimleri kullanıcı bazlı birimler olduğundan, yapılacak olan paylaşımlar büyük kullanıcı kitlelerine ulaşabilir. Buda arama motorları tarafından büyük öneme sahiptir.

Anasayfadan Backlinkler Yerine, Makale Tanıtımları

Yeni web sitelerinin ilk aşamada anasayfadan backlink almak yerine, makale tanıtımları şeklinde backlinkler alması ve bu backlinklerin alt sayfalar ile kullanılması büyük öneme sahiptir. Makale tanıtımları yeni bir haber, duyuru olarak arama motorları tarafından algılandığı için, özgün makaleler içine atılan backlinkler sitenin yapısını çok daha doğal gösterecektir.

Makale tanıtımlarında ise dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi makalenin tamamen özgün, uzun olması bir diğeri ise makalenin yayınlanacağı sitenin güçlü, otoriter ve özgün makalelerin paylaşıldığı site olması geliyor.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

2 Yorumlar

  1. Yeni bir site kuranların mutlaka okuması gereken yazılardan biri olmuş. Bence bir kez değil birkaç kez okuyun. SEO, whois backlink, sosyal medya birimleri, makale tanıtımları… Bunlar temel terimlerdir ve iyi öğrenilmelidir.

  2. Lastik sitesi

    Merhaba,
    Öncelikle yazınız için çok teşekkürler. Benim de lastikle ilgili amatör bir internet sitem var, onu geliştirmek istiyorum. Sitemi açalı 6 ay gibi bir süre oldu ama henüz geliştiremedim. Bir göz atabilir misiniz? http://abc-lastik.com/
    Sizce resimler eklemeli miyim? Daha başka ne yapabilirim? Çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.