Forum Tanıtımlarının SEO için Önemi !

seo forum tanıtımlarıForum siteleri, yoğun konuşmaların yaşandığı, büyük kullanıcı kitlelerini barındırabilen ve konu için yorumlamaların üst seviyede olduğu web site türleridir. Forumlar genel olarak paylaşımlar üzerine kurulu yapılar olmakla beraber, bu tarz sitelerde sıklıkla yorumlar ve paylaşımlar yapıldığı için arama motorları tarafından sıklıkla ziyaret edilirler.

Arama motorlarının forumları sık sık ziyaret etmesi, forum sitelerinde paylaşım kısımlarında katılan backlinklerinde farkedilmesine ve arama motorları botlarının bu linkler vasıtası ile siteler arası geçiş yapmasına olanak sağlıyor. Bu gibi durumlar söz konusu olurken, doğal olarak forum sitesinde yapılan makale tanıtımları, içinde barındırdığı linkler nedeniyle web sitenizin sayfa indexleme hızının gözle görülür şekilde artmasını sağlamaktadır.

Forum sitelerinde yapılan tanıtımlar SEO’da backlink inşaa’sı için doğal bir backlink temeli oluşturulmasına yardımcı olmak ile beraber backlink çeşitliliğinin sağlanmasınada olanak sağlamaktadır. Forum sitelerinde yapılan tanıtımlar linklerin dofollow olarak eklendiğini sıklıkla görebilirsiniz. Forum sitesi scriptlerinin birçoğunun default ayarlarında linkleme işlemleri dofollow olarak gerçekleşmektedir buda siteye fazlasıyla fayda sağlayacağı anlamına gelmektedir.

Forum tanıtımlarında en çok dikkat edilmesi gereken konu ise, hit’i yüksek, trustrank değeri iyi olan ve belirli noktaya gelmiş olan otoriter forum sitelerinde tanıtımlar yapmak olacaktır. Bu tarz sitelerde yapılan tanıtım yazıları, siteye hızlı index, arama motorlarında listelenmede faydalar ve seo trustrank değerinde gözle görülür yükselişlerin olmasını sağlayacaktır.

Forum tanıtımı yapabileceğiniz forum listesi için Google’ı kullanabilir ve hepimizin bildiği webmaster siteleri, donanım siteleri ve teknoloji içerikli forum sayfalarında site tanıtım kısımlarında makale tanıtımlarınızı yapabilirsiniz. Makale hazırlama kısmında ise, makalenizin özellikle özgün olmasına büyük önem göstermenizi öneriyorum. Özgün, kaliteli ve uzun makaleler yazmayı ihmal etmeyin.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

Bir Yorum

  1. Yemek Tarifleri

    Yazdığınız herşeyi siteme uygulamaktayım teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.