Google Cezalarından Kurtulmanın Yolları

google-ceza

Google cezalarından kurtulmanın yolları ile alakalı olarak internet üzerinde yapılan aramaların sayısında her geçen gün çok daha ciddi bir artış gözlemleniyor. Google, her geçen gün çok daha fazla web sitesi açılması ile birlikte arama sonuçlarında adaletli olabilmek için sürekli olarak algoritma ve kural farklılıklarına giderek web sitelerini yeniden değerlendirme altına almakta. Son dönemlerde özellikle bu güncellemelerden birisinin içerisindeyiz. Bu güncellemlerin olması ile birlikte sitelerin SEO durumuna göre değerleri incelenir ve yeni sıralamaları belirlenir.

Google, kendini kandırmaya çalışan ve SPAM içerikli web sitelerini asla affetmez ve arama motoru nezdinde birçok farklı cezaya uğratır. Bu cezalar web sitelerinin ziyaretçi kaynağının doğrudan kesilmesi anlamına gelir ve çok daha büyük sıkıntılar ortaya çıkar. Özellikle son birkaç sene içerisinde ceza alan web sitelerinin sayısında ki artış ciddi anlamda korkutucu. Çünkü Google ve diğer tüm arama motorları çok daha katı SEO kuralları benimsemiş gibi görünüyorlar. Bu yazımızda sizlere Google cezalarından kurtulabilmek için yapılması gerekenler ile alakalı olarak bilgi vereceğiz.

Google Cezalarından Kurtulabilmek için Yapılması Gerekenler

Burada öncelikle cezaya neden düşmüş olabileceğinizi çok iyi analiz etmeniz gerekir. Birçok kişi neden cezaya düştüğünü anlayabilir çünkü arama motorunu yanlış yönlendirdiği gerekçesi ile bunu yaşamaktadır. Bilmeyenler için ise “Webmaster Tools” üzerinden yeniden değerlendirme talebine karşı verilecek cevaba göre sonuç değişiklik gösterecektir.

Cezaya düşen bir web sitesinin yapması gerekenler aslında genellikle aynıdır. Ancak sorunları düzeltebilmek için öncelikli olarak cezanın nedenini iyi öğrenmek gerekir. Öğrenemiyorsanız bile kendi SEO bilgileriniz kapsamında ya da bununla alakalı olarak bizlerden destek isteyerek nedenini iyi anlayabilirsiniz. Biz sizlere genel olarak yapılması gerekenler ile alakalı olarak bilgi vermek ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Sırası ile inceleyecek olursak;

 1. Öncelikle cezanın nedenini öğrenin. Öğrenemiyorsanız bizlerden analiz hizmeti alarak yardım isteyin ve sizlere en kaliteli çözümleri sunalım.
 2. Cezanın nedeni birçok farklı sebep olabilir ancak bir gerçek var ise o da cezaya sebep olan uygulamanın düzeltilmesi gerektiğidir.
 3. Eğer hiç öğrenemiyorsanız sırası ile uygulamanız gereken uygulamalardan birisi “Sitenizin backlinklerini kontrol etmek” olacaktır.
 4. Sitenizin spam anahtar kelimelerden kurtulmasını sağlayın.
 5. Sitenizdeki içerikleri inceleyerek güncelleyin.
 6. A Kalite backlink alarak web sitelerinizin doğal görünmesini sağlayın.
 7. Sosyal medya kullanımı aktif hale getirin.
 8. Siteniz içerisinde ki illegal içerikleri kaldırın.
 9. Tasarım puanınızı ve hızınızı yapılandırın.
 10. İçeriğinizi tamamı ile özgüne çevirin ve sitenizi her gün mutlak güncel tutun.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

2 Yorumlar

 1. yazınız çok aydınlatıcı olmuş teşekkürler.Ben kombin yardımı sitesi kurmayı düşünüyorum ve ön araştırma yapmak için yazınızı okudum ve şunu anladım ki bir site kurup yönetmek için profesyonel yardım almak şart…

 2. Hem sitemizi optimize ederken hem de SEO’ya uyumlu hale getirmek için rehber niteliğinde bir yazı olmuş. Bu tüyolar sayesinde kimse arama motorları tarafından banlanma sorunu ile karşılaşmaz diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.