Google Adwords ve SEO İlişkisi

google-adwords-ve-seo

Google Adwords ve SEO ilişkisi dediğimiz zaman bu iki sistemin arama motorlarında yükselmek açısından ne kadar birbirini tamamlayan unsurlar olduğunu sizlere anlatmak ve fikir edinmenize yardımcı olmak amacındayız. Son birkaç yıl içerisinde Google arama motorunun gelişimi ve insanlara gelir elde ettirmesi, web site sayılarının günlük 100.000 üstü şekilde aktif olmasına kadar yükseldi. Bu sadece ülkemiz için geçerli olan bir rakam. Dünya genelinde milyonu aşkın web sitesi açıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Şuan internet sektörünü Google firmasının koşturduğu yönündeki tezi hiçbir bilişimci inkar edemez diye düşünüyoruz.

Google hizmetleri, özellikle arama motoru sonuçları web sitelerinizin doğrudan insanlara ulaşabilmesi için en önemli sonuçlar olarak dikkat çeker. Google geliştirdiği projeler ile bugünün en mantıklı listeleme kurallarına SEO ismini getirmiş ve aynı zamanda reklamsal olarak online rekabet kapasitesini yükseltmek adına da Adwords sistemini kurmuştur. Peki bu iki sistem arasında ne kadar benzerlik var ve birbirini ne kadar tamamlıyor, bilginiz var mı?

Arama Sıralamaları Ziyaretçi Kaynağı Demektir

Web sitenizin ziyaretçi sayısında çok ciddi bir artış gözlemlemek istiyorsanız bunu yapmanızın en iyi ve kalıcı yolu kuşkusuz ki SEO konusunu önemsemek olacaktır. Ülkemizde bu sektör her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde büyüme gösteriyor ve bu büyüme doğrultusunda ortaya çıkan gelişmeler de ciddi anlamda rekabet arttırıyor. Siteleriniz SEO kurallarına uyduğu ve mantıklı backlink çalışmaları yaptığı takdirde hele bir de özgün içerik sahibi bir web sitesi ise yükselmemesi imkansız.

Ancak yükselmemesi durumunda da değerlendirilmesi gereken en iyi yöntem Google Adwords sistemini kullanarak reklamlar sayesinde hem backlink almak, hem de ilgili arama sonuçlarında en üst kısımda yer alan reklamlarda çıkmak sitenizin ziyaretçi sayısının doğrudan yükselmesi ile alakalıdır. Adwords reklamları, organik ziyaretçinin en iyi yanlarından birisidir ve reklam veren web siteleri, en çok sevilen web siteleridir.

 

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Adwords Reklamları Nedir Ne İşe Yarar

Google Adwords, Google arama motorundan yapılan aramalar sonucu ekranda aranan anahtar kelimeyle ilgili en çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.