Google SEO Eğitimi ve Seminerleri

google-seo-egitimi

SEO eğitimi, insanların Google arama motorunda en çok aramasını yaptıkları konulardan birisi olarak biliniyor ancak net olarak bir sonuç elde edemediklerini de az çok tahmin edebiliyoruz. Arama motoru optimizasyonu, günümüzün internet üzerinde ki en önemli çalışma konseptlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Kısa zaman içerisinde elde edilen sonuçlar ve arama motorları üzerinden elde edilen müşteri kitlesi sayesinde firmalar artık yavaş yavaş e-ticaret kavramı üzerine de yönelmiş durumda. Tabi ki internet siteleriniz üzerinden satış yapabilmek için kategorinizde arama motorlarının en etkili siteleri içerisinde yer almanız gerekiyor.

SEO yapabilmek, aslında eğitimden ziyade araştırma ve kendi fikirlerinizi geliştirebilme ile alakalı bir durum. İnsanlar bir kursa para vererek bu konu ile alakalı olarak eğitim alma amacı içerisinde ancak ne yazık ki SEO görülerek yapılabilecek bir unsur değildir. SEO yaparken bir patronunuz var ve o patronun adı ise “GOOGLE” olarak biliniyor. Patronunuzu yönetebilir misiniz? Patronunuzun sizden neler beklediğini ne kadar iyi bilebilirsiniz ki? Tahmin ederek çalışabilir ancak sonuçlarını ancak gördüğünüz zaman anlayabilirsiniz.

Google SEO Eğitimi

SEO kavramı zaman içerisinde ortaya çıkmış bir olgudur. Aslında Google şirketinin bu konu ile alakalı olarak yazısal bir açıklaması da yoktu fakat son zamanlarda SEO kavramı ile alakalı olarak da seminerler düzenlenmeye başladı. Öncelikli olarak SEO ile alakalı birebir ders almak ya da kursa gitmek, sizlere bu anlamda deneyim kazandırmaz. Sadece yapmanız gerekenler hakkında fikir sahibi olursunuz ancak bunun için binlerce lira para dökmenize ne gerek var?

Başta şuan bulunmuş olduğunuz sitemiz SEO Kriter olmak üzere birçok farklı web sitesi içerisinde yapmanız gerekenler ile ilgili textler okuyabilir ve dökümanlar indirebilirsiniz. SEO eğitimi adı altında verilen hizmetlerin önemli bir çoğunluğunda insanlar verdikleri paradan dolayı pişmanlık duyuyorlar. Çünkü bu sektörde patronunuz Google iken ancak ve ancak deneyerek ve yanılarak birşeyleri çözebilir ve sonucunda kendi stratejilerinizi geliştirebilirsiniz.

Arama motorlarında yükselmenin sırrı, kendi stratejiniz sayesinde ve kendi backlink mantığınız ile web sitelerine çalışmalar yapmak ve özgün içeriğin olmazsa olmazlardan birisi olduğunu da asla unutmamak olacaktır.

SEO Seminerleri

SEO ülkemizde önemli bir sektör haline geldi ve bu sektör içerisinde tutunabilmek için fikir alışverişi çok önemlidir. Kurumsal ve bireysel ayırmaksızın ülkemiz genelinde SEO ile alakalı olarak seminerler düzenlenmeye başladı. Ülkemizin SEO açısından en başarılı isimleri ve bazı Google çalışanlarının da katılımı ile birlikte bu sektörü enine boyuna analiz edebilme şansına da sahip olabiliyorsunuz.

Seminer haberleri supports.google.com.tr isimli destek forumunda ortaya çıkabildiği gibi internet üzerinde ki webmaster forumlarında da hızlı bir şekilde yayılıyor. Katılımlar genellikle ücretli gerçekleşiyor ve kocaman bir sektör masaya yatırılıyor.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

2 Yorumlar

  1. Cengiz Yüksel

    Gerçekten verdiğiniz bilgiler zaten yeterince eğitim yerine geçiyor. Sitenizi ve sizin gibi seo hakkında bilgi ve deneyimlerini ücretsiz olarak aktaran diğer siteleri takip ederek öğrenmeye ve uygulayarakta geliştirmeye çalışıyoruz. Seo hakkında Türkiye’de yeterince kaynak olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden özel bir kursa gitmek bence mantıksız.

  2. google seo eğitimi veren firmalar var mı ya? gerçi doğru ben bir ara duymuştum bilgeadam felan çok fahiş ücretlere bunun eğitimini veriyordu. ancak zaman içerisinde birçok kişi bu seo eğitimi işini ağzına doladı hakikaten cılkı çıktı. yakında ben de özel ders vermeye başlasam sanırım zengin olurum. google seo seminerleri kapsamında istanbulda düzenlenen bir organizasyona katılmıştım. gerçekten herkese tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.