SEO Bütçesinin Ayarlanması

seo-butcesiSEO yaptıran kurumsal firmaların, en çok önem vermesi gereken konuların başında hiç şüphesiz, seo bütçesinin belirlenmesi gelmektedir.

SEO bütçesi doğru ve iyi bir şekilde kullanıldığında, başarının mutlaka geleceği bellidir. SEO çalışması aşamasında, yapılacak olan seo çalışması bütçeye göre belirlenmektedir.

Seo bütçesi planlanırken, seo danışmanına büyük görevler düşmektedir çünkü seo bütçesi anahtar kelime analizine ve rekabet durumuna göre farklılıklar gösterir. Özellikle firmanın rakiplerinin iyi bir şekilde analiz edilerek, bu analizler sonucunda ne kadar bir bütçeye başarı sağlanabileceği seo danışmanı tarafından tespit edilerek, bütçenin belirli bir seviyeye ayarlanması gerekmektedir.

Rakip firmaların yaptırdığı seo çalışmalarını göz önüne alarak, yaptırılmış olan seo çalışmalarının aşağı yukarı fiyatı tespit edilebilir ve bu çalışmaların tespiti sonucunda, yapılacak olan seo teknikleri daha detaylı olarak belirlenebilir. Rakip firmalardan daha profesyonel bir seo çalışmasının yapılabilmesi seo danışmanına ve seo bütçesine bağlıdır.

Özellikle kurumsal firmaların yaptığı en büyük hataların başında ise seo firmalarından, kurumsal seo fiyatı alırken ucuz seo çalışması yapan seo danışmanlarına yönelimler geliyor. Bu tarz ucuz seo çalışması yapan kişilerin yaptığı çalışmalar genel olarak black hat seo tekniklerinden oluşmaktadır. Bu tarz çalışmalar ise kurumsal firmanın prestijine zarar verebileceği gibi web sayfasını ilerki zamanlarda Google sandbox cezalarına maruz bırakabilir.

Seo’da en önemli konu doğallık olduğu için organik seo çalışması yapabilen nitelikli seo danışmanlarına mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Şu unutulmamalıdır ki, doğallık sizi seo’da başarıya ulaştıracak en önemli faktördür.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

2 Yorumlar

  1. Hüseyin Bahar

    SEO bütçesi konusunda kesinlikle cimrilikten kaçınılmalı bence. İyi bir SEO çalışmasının ardından alınacak verim düşünüldüğünde bu düşünceme hak verilecektir. Çok iyinin de iyisi olabilir ama bu riske girmeye değer düşüncesindeyim.

  2. Daha önceden yaptığım uygulamalarda bütçeyi düşünmeden hedef pazarda yerimi almaya çalışıyordum.Fakat gerçekten işletmem hep olumsuzlukla sonuçlandı.Tanıştığım seo çalışma ile birlikte artık bütçe kavramı üzerinde durarak fiyat üzerinden faaliyetlerimi gerçekleştirmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.