Seo Sosyal Medya Birimlerinin Kullanımı

sosyal-medya-birimleriSosyal medya birimleri SEO için büyük öneme sahip birimler haline gelmiş bulunuyor bunun en büyük nedeni ise kullanıcıların büyük çoğunluğunun sosyal medya birimlerinde zaman geçiriyor olmasıdır. Hatta Google sosyal medyaya ne kadar önem verdiğini, geçmişte çıkardığı Google plus ile kanıtladı.

Önceki zamanlarda hatırladığınız üzere sosyal imleme siteleri büyük öneme sahip iken bu tarz sitelerde yapılan seo çalışmaları şu anda spam olarak algılanmaktadır.

Bunun en büyük nedenlerinden bir taneside sosyal imleme siteleri için geliştirilen bot yazılımları sayesinde, otomatik imlemelerin verilebilmesidir. Hal böyle olunca sosyal imleme siteleri çöp ortamlara dönüştü, buda doğal olarak Google algoritma güncellemelerinden etkilendi.

Son Google güncellemesinde sosyal imleme siteleri tarihe karışıp bunun yerine sosyal medya birimlerinin kullanılması dahada önem kazandı. Sosyal medya birimlerine örnek olarak, facebook, twitter, pinterest, google plus’u verebiliriz.

Özellikle blog içerikli sitelerde yazılacak olan özgün makalelerin yayınlanma aşamasında, sosyal medya birimlerinde belirli aralıklarla paylaşılması yayınlanan makalenin daha doğal, özgün ve işe yarar olduğunu bildirir. Sosyal medya sayfalarında ise bu makaleler kullanıcılara ulaştırılarak, bu birimlerden doğal hit sağlanır ve bu tarz makaleler sayesinde kitlesel hedefler oluşturulur.

Özellikle e-ticaret yapan siteler için olmazsa olmaz gibi görünen sosyal medya birimleri, ticari sitenin ürünlerinin paylaşılabileceği ve bu ürünlerin satılabileceği platformlar olarak görülmektedir. Sonuç olarak bu tarz sayfalardan sadık ziyaretçiler gelmekte ve firmanın potansiyel müşterileri oluşmaktadır. Sosyal medya birimlerinde yapılacak olan kampanya iyileştirmeleri ile e-ticaret sitelerinin ürünlerini daha fazla sattıkları kanıtlanmış ve bu tarz çalışmalar için ise facebook ads reklamlarının kullanılması şart olmuştur.

Facebook ads reklamlarları sayesinde oluşturduğunuz facebook sayfasının beğenilerini ücret karşılığında arttırabilir ve firmanınız geleceğine yatırım yapmış olursunuz.

Web siteniz var ama sosyal medya hesaplarınız yok ise, sosyal medya birimlerine girerek web sayfanıza özel sayfalar oluşturup bunların takipçi sayısını arttırmaya özen gösteriniz. Sosyal medya birimlerinin etkili kullanılması hem daha doğal bir seo olarak algılanmakta hemde arama sonuçlarında listelenmede sizlere avantajlar sağlamaktadır.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.