2015 Pagerank Güncellemesi Ne Zaman Olur?

2015 Pagerank güncellemesi ile alakalı olarak insanlar çok ciddi bir merak içerisinde. Bildiğimiz gibi Google arama motoru, en çok önemsediği algoritmalardan birisi olan Pagerank için senede en az iki kere net güncelleme getirirdi. Bu güncellemeler ile birlikte web sitelerinin backlink açısından kalitesini değerlendirir ve çok farklı seçenekleri bir arada sunardı. Öyle ki 2013 yılının sonlarına doğru son olarak bir güncelleme gördük ve o gün bugündür güncelleme ile alakalı olarak hareketlilik durumu meydana gelmedi. Hal böyle olunca tabi ki beklentilere yönelik büyük sıkıntılar meydana geldi.

2015 yılında ilk pagerank güncellemesi ne zaman olur bilinmez ancak eğer yapılması planlanıyorsa bunu mutlak surette 2015 yılına girdiğimiz ilk ay içerisinde yapacaklardır. Ancak bu süreç içerisinde yapılmadığı takdirde biliniz ki çok büyük bir algoritma değişikliği ile karşı karşıya kalmamız mümkün hale gelecek. Google, muhtemelen bu güncellemeyi artık yapmayacaktır ve yepyeni bir algoritma mantığı ile web sitelerini değerlendirme altına alacaktır. Çünkü genelde bu tarz sessizliklerde her zaman olan budur.

2015 Pagerank Güncellemesi
2015 Pagerank Güncellemesi

Yapılacak bir güncelleme ile birlikte sektör içerisinde yer alan hemen hemen tüm web sitelerinin çok ciddi anlamda farklı PR değerleri alması gündeme gelebilir. Bu güncellemenin akabinde sıralamalarda da meydana gelebilecek çok ciddi bir hareketlilik söz konusu olacaktır. Kısa zaman içerisinde yaşanan gelişmeler, web sitelerinin SEO kriterleri açısından değerlendirilmesi safhasında birçok farklı seçenek sunacaktır. Bu seçenekler tabi ki zaman içerisinde yeniliklerin de beraber gelmesine neden olacaktır.

Bir güncelleme olacak ise bu muhtemelen 2015 yılının ilk ayı içerisinde meydana gelebilir. Ancak bu süreç içerisinde herhangi bir güncelleme olmaz ise köklü bir değişikliğe hazır olmalısınız.

 

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

26 Yorumlar

 1. eyerki pagerank güncellemesi olursa yapmış olduğum çalışmadan muhtemelen en az 1 pagerank bekliyorum.

 2. Web tasarım

  Pagerank güncellemesi gerçekten çok gecikti, google köklü bir değişiklik yapacağa benziyor, hadi hayırlısı.

 3. özlü sözler

  Muhtemelen bir daha Pr güncelemesi olacağını sanmıyorum. Konuda değindiği gibi farklı bir olgaritma uygulanarak farklı bir değerlendirme çıkması muhtemel.

 4. Birçok insan artık PR güncellemesi yapılmayacağını söylüyor bende merakla bekliyorum.Gücelleme yapılmayacağına dair Matt.C.’un videosunun yayınlandığını söyleniyor ama ben henüz izlemedim.

 5. Bende pagerank güncellemesinin geleceğinden ümitliyim geldiği gün sitelerim pr patlaması yaşayacak 🙂

 6. Adıyaman Evden Eve

  PR Güncellemesi diye bir kavram artık yok.
  Google’dan yapılan açıklamada 2015 yılında Tüm sitelerin PR değerlerinin sıfırlanacağı bildiriliyor.

  PR kavramı aynen devam edecek, belki de daha da önemli hale gelecek ancak gizli olacağından bizler bunu göremeyeceğiz.

  PR değerleri yüksek sitelerin diğer rank değerlerine dikkat edin. Backlink çalışması bundan böyle PR değerleri üzerine değil, MOZ RANK vs. değerlere göre yapılacak.

 7. Google Pagerank olayını bitirdi sanırım normalde bu kadar geç kalmazdı.

 8. Şubat ayına girmiş bulunmakla beraber henüz bir pagerank güncellemesi gelmedi, sanırım algoritma değişikliği ile ters köşe yapacak google.

 9. Dilimiz ve Edebiyatımız

  Şubat ayına girmiş bulunmakla beraber henüz bir pagerank güncellemesi gelmedi ama sıralamalar her gün değişebiliyor.

 10. tarzım ve elemeğim

  2015 in page rakn değerlendirmesi oldu mu, acaba? bilen var mı?

 11. Alışveriş Yap

  Burada önemli olan kaliteli içerik + seo = hit

 12. arkadaşlar pr hala ses yokmu bilen varmı mayıs ayı geldi…

 13. uzun zamandır güncelleme bekliyorum google bu uygulamadan vazgeçmiş olabilirmi ? Fikri olan varmı ?

 14. Hala Pagerank günncellemesi gerçekleşmemiştir. Böyle bir uygulama kalmadı sanırım

 15. Bundan sonra ki süreçte PR güncellemesi geleceğini sanmıyorum. Google farklı bir algoritma ile yoluna devam edecek gibi görünüyor ancak bu konuyada açıklık getirmesi şart.

 16. Hala beklemekteyim bu güncellemeyi

 17. iddaa kuponları

  Yaklaşık 2 yıldır google pagerank güncellemesi yapmıyor, hayırlısı bakalım

 18. olması dileğiyle bekliyoruz yılda dahi olmasa 2 yıldar 1 kez olmasını umuyorum

 19. bir an önce pagerank güncellemesi dileğiyle google keyfini bekliyoruz.

 20. google pagerank güncellemesi yapıyomu bilgisi olan varmı acaba

 21. Pr degeri acaba turkiye icinmi askiya aldi

 22. google eski pagerank degerlerini tamamen sıfırlıyacak,tamamen yeni gelişen teknolojik sistemleri gözönüne alarak tamamen yeni degerlendirmeler yapma yoluna giderek bu konuda zihinlere oturan kolaycılıga bir son vererek siteler üzerindeki sürekli yogun çalışmalar ve faal degişiklikleri gözönüne alarak emegin çalışmanın egemen oldugu yeniliklere açık siteleri sıralamada en üst yerlere getirmeye gayret edecektir.sadece emek yenilik ve aktif çalışmalara öncelik verecektir.

 23. Fileli Koltuk

  Yabancı web sitelerinden ve oluşturduğum tecrübelerime göre google artık web sitelerine pr vermeyecek. bunun yerine puanlama sistemi oluşturup veritabanına saklayacak. uzun zamandır seo çalışmaları yapıyorum ama kriter konusunda çok fazla kirli bilgi var. en doğrusu okuyucuya yönelik doğal çalışmalar yapmak.

 24. google da belli bir kelimede yükselmek için en önemli şart nedir?

 25. pagerank güncellemesi oldu mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.