İkinci El Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde SEO uygulamaları konusunda yeni nesil kriterler ortaya çıktı. Birkaç sene içerisinde etkin olarak kullanılan ve online rekabette bir adım öne geçmeniz için sizlere imkan sunan bu tip çalışmalar ile birlikte fark yaratıyorsunuz. Tabi ki SEO çalışmalarımızın en önemli unsurlarından birisi de kuşkusuz ki alan adıdır. Alan adının çalışmalarımızda ki etkisi son derece büyüktür ve bu neden dolayısı ile elimizden geldiğince kaliteli alan adları alarak web sitelerinizin arama motorları nezdinde yükselmesini sağlamaya yardımcı oluruz.

İkinci el domain, son dönemde kişi ve kurumlar için en çok hataya düşülen unsurlardan birisi olarak da dikkat çekiyor. Ülkemizde özellikle domain ticareti çok ciddi bir şekilde hızlandı ancak domain alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda insanların net bir şekilde bilgi olmadığını da söyleyebilmemiz mümkün. Geniş kapsamlı içeriğimizde sizleri bilgilendirmek ve başkasından alan adı alırken dikkat edilmesi gerekenler ile alakalı olarak en ince ayrıntıları sunma amacı içerisindeyiz. Öyle ki her geçen gün çok daha farklı gelişmeleri gözlemlediğimiz bu sektör içerisinde çeşitli sıkıntılar meydana gelebiliyor.

İkinci El Domain
İkinci El Domain
  1. Öncelikle alan adının arama motorunda indexinin olup olmadığını kontrol ediniz. İndexli ise silinene kadar domaini kullanmayın.
  2. Adsense ban durumunu kontrol edin.
  3. Arama kelimelerinde cezalı olup olmadığına bakın.
  4. Sitenin SPAM durumunu kontrol edin.
  5. Alan adının SEO uyumlu olup olmadığına dikkat edin.
  6. Daha önce indexlerin farklı bir içerikte olup olmadığını inceleyin.
  7. Alexa, Pagerank ve Trustrank değerlerini gözetin.

Kısacası her ne olursa olsun ikinci el domain alırken dikkat edilmesi gerekenler son derece fazladır. Yukarıdaki unsurlara dikkat ettiğiniz takdirde herhangi bir sorun olmaksızın ikinci el de olsa domainden fayda sağlayabilirsiniz.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.