Backlink Nasıl Alınır?

Bu sektör içerisinde yer alan ve bilgisi olmayan birçok kişinin sorduğu ana soru kuşkusuz ki Backlink nasıl alınır sorusudur. Arama motorları, bir web sitesinin en büyük ziyaretçi kaynağıdır ve bu ziyaretçi kaynağını en iyi şekilde değerlendirmek için kuşkusuz ki SEO çalışmaları olmazsa olmazlar arasında yer alır. Zaman içerisinde meydana gelen gelişmeler, daha farklı SEO tekniklerini ortaya çıkarsa da zaman içerisinde etkisini yitirmeyen tek unsur kuşkusuz ki BACKLİNK olmuştur. Arama motorlarında yükselebilmek için olmazsa olmaz yöntemlerden birisi de budur.

SEO backlink dediğimiz kavram, backlink alımlarınızda özenerek aldığınız ve büyük çaplı etki etmesini istediğiniz link türleridir. Bu da profesyonel sitelerden ücretli olarak alacağınız linkler anlamına geliyor. Backlink alımlarınızda seçeceğiniz sitenin ne kadar büyük önem arz ettiğini tahmin edebiliyor musunuz? SEO kavramı ilk çıkmaya başladığında Google arama motorunun web sitelerini yükseltebilmek için aradığı tek unsur BACKLİNK unsuruydu ve bu anlamda kaliteli siteler asla ilk sayfadan düşmezlerdi. Ancak bugün milyonlarca web sitesi var ve kavramlar da farklılaştı.

seo-backlink

Backlink alırken ilk zamanlarda karma çalışmalar yapsanız da yoğunluk ne kadar fazla ise o kadar başarılı oluyordunuz fakat bugün mantık tamamı ile değişti. Artık backlink çalışması yaparken de çok dikkatli ve seçici olmak gerekiyor. Herhangi bir web sitesinden link almak herhangi bir fayda sağlamadığı gibi kaliteli web sitelerinden bu tarz backlinkler almak çok daha kalıcı olur ve kısa sürede etkisini gösterebilir.

SEO Backlink Nasıl Alınır?

Webmaster platformlarından ya da kaliteli SEO paketleri satan bizim gibi firmalar ile bu anlamda iletişime geçerek kaliteli backlink çalışması yaptırma şansınız var. Sizler için en kaliteli web sitelerinde kısa süre içerisinde kalıcı ve etkili backlink alabilme imkanı sunuyoruz. Web sitelerinize bu anlamda backlink çalışması yaparken özellikle dikkat ettiğimiz unsurlar şu şekilde;

 1. Pagerank değeri yüksek olmalı
 2. Alexa değeri düşük olmalı
 3. Trustrank değeri 2.000 üstünde olmalı
 4. Güncel ve özgün olmalı
 5. Hızlı index almalı
 6. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmalı
 7. Site içerisinde 5 link çıkışından fazla çıkış olmamalı
 8. Mümkün mertebe içerik açısından denk sitelerden link alınmalı
 9. DMOZ, Google News ya da bu gibi dizin kayıtlarının olduğu siteler tercih edilmeli

ya da bu gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı konuda backlink alımı yaparken dikkat etmeli ve zaman içerisinde sitenize edeceği etkiyi de gözlemleyebilme şansına sahip olabilirsiniz.

 

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

6 Yorumlar

 1. Backlink alma yolları aslında basit. En kaliteli web sitelerini bulacaksın ve oradan tanıtım yazısı ve backlink alacaksın. Sonra bu sektörün en iyi web sitesi olacaksın olay bu kadar basit.

 2. Her site backlink almaya çalıştığı için rekabet üst düzeyde, kaliteli sitelerden ne kadar baclink alınırsa o kadar üst sırada oluyor siteler.

 3. Süleyman DENİZHAN

  Tebrik ederim.. çok yararlı bir yazı olmuş..

 4. Backlinklerin etki süreleri nedir? Değerini kaybetmediği ortada, bilgilendirme için sağolun hocam

 5. Paykasa Bozdurma

  Alexa değeri düşük olmalı kelimesini bazılar yanlış anlıyor

 6. teknoloji haberleri

  gercekten cok açıklayıcı bir makale olmuş paylaşım için teşekkür ederim çok yararlı bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.