Doğru SEO ile Hedef Kitleye Ulaşmak !

seo-hedefGünümüzde müşteri çevresini genişletmek, yeni müşteriler kazanmak isteyen firmalar & web siteleri internet reklamcılığına başvururlar. Bu gibi reklamlar vasıtası ile yeni ziyaretçiler ve akabinde yeni müşteriler kazanmayı planlarlar. SEM ile arama motorlarında üst sıralarda listelenmek için, sem danışmanına ve reklamlara düzenli olarak bütçe ayırmanız gerekecektir. SEM’de aylık ve yıllık olarak reklam planlamaları yapılır ve bu reklamlar günü kurtarmaya yöneliktir.

Firmaların en iyi reklamı devamlı olarak yapabileceği birimlerin başında gelen SEO, her zaman bütçe ayırmak zorunda olunan bir birim değildir. SEO çalışmaları sonucunda üst sıralarda kalıcı olarak listelenen web sayfaları, seo bütçesinin bir süreliğine kesilmesine ve ücretsiz ziyaretçi çekmenize olanak sağlayacaktır. SEO’nun bir diğer önemli avantajı ise doğru hedef kitleye ulaşabilme potansiyelinin yüksek olması geliyor. Verdiğiniz hizmet “mobilya” ise, mobilya kelimeleri üzerine bölgesel veya genel olarak seo çalışmaları yapılabilir ve hedef kitleye gerçek anlamda ulaşılabilir. Buda “mobilya” içerikli web sitenizden, ürün satışlarınızın artmasını sağlamakta, internet siteniz tabiri caizse “kuru web site” olmaktan çıkmaktadır.

seo-hedef-kitle

Firmaların yaptıracağı en doğru seo yöntemi, kurumsal seo’dur. Kurumsal seo’da kurumsal çizgi ön plana alındığından, daha prestijli, daha doğal ve rakip firmalar ile rekabet oranı yüksek bir seo planlaması yapılır. Gerek rakiplere karşı gerek ise ziyaretçilere karşı büyük prestijler kazandıran kurumsal seo’da, doğru seo planlaması ve özellikle seo bütçesinin rakiplerin rekabet oranına göre ayarlanması gerekmektedir.

Kurumsal seo’da hedef kitleye ulaşırken yaşanan zorluklarda göz önüne alındığında seo danışmanı seçimi doğal olarak büyük önem kazanıyor. Kurumsal seo’da en çok karşılaşılan sıkıntıların başında rakip firmaların yaptırdığı veya yaptıracağı anti seo çalışmaları gelmektedir. Bu nedenden dolayı yapılacak olan seo çalışmaları, tamamen organik ve anti seo tekniklerine karşı hazırlıklı olmalıdır. Anahtar kelime yoğunluğu, özgün içerik, sayfa geçişlerinin kolaylaştırılması, otoriter Backlink çalışması ve Backlink yoğunluğunun ayarlanması olası anti seo çalışmalarına karşı önlemlerdir.

Kurumsal seo’ya önem veren firmalar incelendiğinde, daha fazla hedef kitleye ulaştığı, ürün satışlarının arttığını görebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise kurumsal seo hizmeti sunan firma seçiminin iyi yapılmasıdır.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

4 Yorumlar

  1. Anladığım kadarıyla bir internet satış sitesi yönetmedeki ve geliştirmedeki en önemli faktörlerden biri de doğru seo kullanmak ve dolayısıyla kurumsal bir seo oluşturmak. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

  2. Eğer kişi ya da şirket başarılı satışlar gerçekleştirmek istiyorsa bloğun konseptine uygun konularla ilgili reklamlar koyarsa daha başarılı olduğu ve daha çok kazandığı bir gerçek. Peki dikiş bloğuna sadece kumaş şirketleri ya da sağlıklı yaşam sitesine sadece zayıflama çaylarıyla ilgili reklamlar konulduğunda, doğru seo kullanılmış olur ancak bu satış hedef kitlesini genişletemez . Adını duyurmak da bir başarı ve bence arasıra yanlış seo kullanmak da internet satışlarına kazanç sağlayabilir.

  3. Yeni bir site sahibi olarak,seo konusunun önemini yazdıklarınızı okudukça kavrıyorum.Biraz karışık gibi gelmişti en başlarda ama okudukça işin içinden çıkmanın imkansız olmadığını da kavradım.Ayrılması gereken bütçeyle ilgili sorular var kafamda.Sanırım en kısa sürede sizle bağlantıya geçmem gerekecek.İyi çalışmalar.

  4. Bu yazıda dikkatimi çeken konulardan biri sayfa geçişleri kolaylığı oldu. Gerçekten bazı web sitelerinde gezinmek, bir sayfadan diğerine geçmek inanılmaz zor. Âdeta zeka testi gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.