E-Ticaret Sitelerinde Seo’nun Getirisi

e-ticaret-seo-baslikE-ticaret siteleri, internet sayfası üzerinden internet ortamında ürün satışı yapılmasını sağlayan birimlerdir. Bu tarz web sayfalarında ürün satışlarının yüksek olması gerektiğinden, ürünlerin tanıtımı, site bilinirliğinin arttırılması için reklam hizmetlerine başvurulur. Bir diğer önemli maliyeti uygun, ürün bazlı çalışmaların yapılabileceği ve getirisi yüksek olan birim Seo’dur.

E-ticaret seo sayesinde, E-ticaret sitelerinde ürün bazlı çalışmalar yapılarak, o ürünlerin arama motorlarında aramalarda üst sıralarda çıkması sağlanabilir. Bu sayede Google organik arama sonuçlarından web siteye ücretsiz ziyaretçiler gelir. Doğrudan ürün bazlı aramadan gelecek ziyaretçilerin “ürün satın” alma ihtimali yüksektir. Bu nedenle seo sayesinde hedef kitleye nokta atışı yapılmış olmaktadır.

E-ticaret sitelerine yapılacak olan seo çalışması sonucunda, çalışma ile gelen organik ziyaretçilerden birkaç tanesi seo maliyetinizi gidermenizi sağlayacak ve ilerki aşamalarda yeni seo bütçeleri oluşturmanıza olanak sağlayacaktır. Özellikle günümüzde reklam birimlerinin maliyetinin yüksek olması, e-ticaret site sahiplerinin seo’ya yönlenmesini sağlamaktadır. Reklam birimlerini kullanırken gösterim usulü bütçe, tıklama usülü bütçe ve aylık sabit reklam olarak 3 çeşit fiyatlandırma seçenekleri mevcuttur. Buda doğal olarak paranın kesilmesi sonucunda, reklamın duracağı anlamına gelmektedir. Sonuç olarak ürün satışlarına doğrudan etki eden bir faktör durumunda olan reklam hizmeti, hedef kitle olarak noktasal atış olanağı sağlamadığı gibi, hedef kitlenin doğru orantılanamamasını sağlayabilir.

ETicaret-Siteleri-icin-Garantili-SEO-ipuclari

Facebook Reklamlarına Bakalım mı ?

Facebook’un müşterilerine sunduğu reklam hizmetleri mevcuttur, bu reklam facebook ads reklamcılığıdır. Facebook ads reklamlarında hedef kitle ayarlansa bile, reklam yayınlanmaya başladığında boş ziyaretçilerin sıklıkla geldiğini görürsünüz. Reklam bütçesi arttıkça hedef kitle genişlemekte daha verimli sonuçlar alınabilmektedir. Ama bu süre zarfında bütçenin arttırılması ve düzenli reklam verilmesi şarttır. Buda kesin bir sonuç doğurmamakta ve paranın büyük kısmının boşa gitmesini sağlamaktadır.

Haber Sitelerini İnceleyelim !

Haber siteleri Facebook reklamcılığından çok daha verimli birimlerdir. Haber sitelerinin ziyaretçileri okumayı seven, gündemi takip eden, kurumsal firma yöneticileri, kültürlü elit kesim vs. olabilme olasılığı yüksektir. Bu nedenle haber sitelerinden gelen ziyaretçiler çok daha ciddi ziyaretçiler olmakta ve ürün satışlarınızın artmasını sağlayabilmektedir.

Gelgelelim durumlar böyle olsa bile haber sitelerinin tıklama maliyetinin yüksek olması ve özellikle ödenen paranın reklam yayınlandığı andan itibaren kısa zamanda tükenmesi, reklam aralığının ayarlanamaması siteye olumlu anlamda etki sağlamayacaktır.

Seo’nun Faydalarına Bakalım !

Seo en ucuz reklam birimlerinin başında gelmektedir. E-ticaret seo’da çalışma yapılan bir sitenin anasayfası, alt sayfaları ve ürünleri arama motorlarında üst sıralara yükselecek ve arama motorlarından web siteye ücretsiz ziyaretçi akışı sağlanacaktır. Seo’nun en büyük avantajlarınından bir tanesi hiç şüphesiz, üst sıralarda listelenmeye başladıktan sonra seo çalışmasını kestirseniz bile web siteniz ziyaretçi çekmeye devam edecektir. Buda web siteniz için her ziyaretçi bedeli ödemenize gerek kalmayacağı anlamına gelmektedir. Seo’dan sonra E-ticaret sitesine eklenecek yeni ürünler daha üst sıralarda listelenecektir. Bununda nedeni sitenin anasayfasına yapılan çalışmadır. Anasayfasına çalışma yapılan sitenin anasayfası güçlendirilir ve alt sayfaları ile ürünlerinin otomatik olarak daha üst sıralarda listelenmesini sağlar. Buda siteye ücretsiz ziyaretçi getirecektir.

Seo, web sitenin geleceğe yönelik yatırımı demektir. Nitelikli seo danışmanlarından alınan seo hizmeti web siteyi ilerki zamanlarda büyük getiriler kazandırabilir ve ürün satışlarının yüklü miktarda artmasını sağlayabilir. Seo kriter olarak bizlerden e-ticaret seo hizmeti almak için iletişim sayfasında bulunan bilgilerden bizlere ulaşabilirsiniz.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

7 Yorumlar

 1. Reklam ücretleri ve giderler çok fazla böyle bir ortamda internet ticaret site sahiplerinin seo’ya yönelmeleri çok anlaşılabilir bir durum zira reklam biriminin fiyatları ve site ücret verim oranının her zaman doğru orantılı olacağının bir garantisinin bulunmaması site sahiplerini zarara da sokabilir.

 2. Seo e-ticaret siteleri için can suyu niteliğinde adeta. Görüntü kirliliği yapmamasının yanı sıra sitenin güncel ve özel olması alıcıların ilgisini çekmek açısından ayrıca önemli bir detay olarak göze çarpmaktadır.

 3. İnternet ortamında SEO için en çok ihtiyaç duyan siteler E ticaret siteleri gibi görünüyor. Çünkü sitelerin ürünlerini tanıtabilmeleri ve potansiyel müşterilerine ulaşmaları gerekiyor. SEO kriterlerine uygun olan çalışmalar sayesinde tanıtımın yolu daha da açılabilir.

 4. şunu sizlere söylemeliyim ki gerçekten eğer sizde geleceğe yatırım yapmak ve reklam ücretlerindeki giderlerin yüksek meblağlarından kurtulmak istiyorsanız sizlere tavsiye edeceğim seo en mantıklı ve yararlı yoldur.

  • Ali Rıza Köklü

   Peki seo sitesinde ne gibi kıstaslar kullanılmalı tavsiye derken bunlar için de bilgi verebilir misiniz? Elbette seo giderleri azaltıyor ancak seo sitelerini kullanmaya yeni başlayanlar ve sektörden uzak kalanlar hangi seo sitesiyle iletişime geçeceğini nasıl belirleyecek?

   • e-ticaret siteleri için seo hizmetini genelde aylık ödemeli şeklinde veriyor seo işi yapan firmalar ve seo uzmanları. Fakat benim tavsiyem kesinlikle sözleşmeli çalışmanız. bu bağlamda sözleşme yapabilen, fatura kesebilen ve referansları olan seo ajanslarıyla çalışmanız.

 5. İnternet ortamında güncel tutulan facebook reklamları hedef kitlenin ilgisini çekmekte ve daha çok yönelmesini sağlamaktadır.Bu yüzden sürekli olarak reklam faaliyetlerinin yürütülmesinde yarar vardır.Fakat yapılan reklamlarda çok yüksek rakamlar seyrediyor.Bu yüzden seo akılcı bir tercih

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.