Film Sitelerine SEO Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde internetten film izleme kavramı yayıldı ve film sitelerine SEO yaptırmak çok daha fazla dikkat çekici hale geldi. Her ne olursa olsun artık dünya internet üzerinden yönetiliyor ve internetin bizlere sunduğu faydalar incelendiği zaman hayatımız ciddi anlamda kolaylaşıyor. Tabi ki kısa bir süre içerisinde çok daha mükemmel seçeneklerin ortaya çıkması, film siteleri arasında ki rekabetin de hat safhalara çıkmasında etkili rol oynamıştır diyebilmekteyiz. Zamana bağlı olarak çalışmalarda farklı gereksinimler de ortaya çıkıyor diyebilmekteyiz.

Film sitelerine normalden çok daha farklı SEO çalışmaları yapmak gerekir. Bildiğimiz gibi Google arama motoru, içerisinde video bulunduran web sitelerinin çok daha görsel bir şekilde listelenmesini sağlıyor ve arama sonuçları yanında Player görseli sunuyor. Aslında bu bile çok önemli bir çalışma olarak nitelendirilebilir. Fakat film sitelerinde dikkat edilesi birçok unsur vardır.

Film Sitelerine SEO
Film Sitelerine SEO

İÇERİK ÖZGÜNLEŞTİRME

Film sitelerinde Google arama motorunun en çok aradığı unsurlardan birisi de özgünlüktür. Günümüzde açılan film sitelerinin önemli bir çoğunluğunda bot ile çekilen içerikler doğrudan yayınlanır. Ancak bu durum tamamen başarısız atılmış bir adım anlamına gelir. Film sitelerinde fark yaratmak isteyen site sahipleri filmin açıklaması, başlığı ile alakalı olarak özgünleştirme yoluna gitmek zorunda olacaktır. Bu önemli bir detay. Çalıntı içerik başarı getirmez, aksine sıralamaya dahi giremezsiniz.

KALİTELİ BACKLİNK VE TANITIM YAZISI

Film sitelerinde de backlink unsuru çok önemlidir. Yüksek kaliteli web sitelerinden tanıtım yazısı alan web sitelerinin kısa zaman içerisinde yükselmesi kaçınılmaz olacaktır. Aslında bu durum birçok kişi tarafından uygulansa da web sitelerinde seçici olmak gerekir. Alexa değerleri, Trustrank değeri, günlük ziyaretçi sayısı ve özgün içeriğe sahip web siteleri çok önemlidir.

KIRIK LİNK OLMAYAN FİLM YAYINLARI

Sitenizde yayınladığınız hiçbir filmin kırık link sorunu sunmaması gerekiyor. Kısacası film sitelerinde kendi filmlerinizi kendiniz upload ederseniz çok daha fazla popüler olabilirsiniz. Sitenizde karşılaşılacak olan kırık linkler sizlere çok ciddi sıkıntılar getirir ve ziyaretçilerinizin kaçması anlamına gelir. Google, ziyaretçinin web sitesinde geçirdiği zamanı da dikkate alır.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

3 Yorumlar

  1. Vermiş olduğunuz bilgiler çok değerli gerçekten teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.

  2. Gerçek çok faydalı bir makale oldu benim için. Biliyorsunuz ki film sitlerinde birçok bilgi aynı değiştirilemiyor sadece elimizde yorumlayacağımız film açıklaması var. Bumunlada ne kadar özgün olabilirsek artık

  3. yeni açacağım film sitem için bunları uygulayacağım çok teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.