Bilinçsiz SEO Çalışmalarına Örnekler

SEO sektöründe başarılı bir firma olabilmek ve çalışmalarımız ile herkesi memnun edebilmek için son derece dikkatli çalışmak gerekir. Başarılı çalışmalar ve otoriter bir web sitesi oluşturmak için zamana bağlı olarak en mantıklı şekilde yaymak sureti ile çalışmalar yapılır ki bu da kalıcı sonuçlar getirir. Her geçen gün algoritma gereklilikleri nedeni ile farklı farklı çalışmalar gerçekleştirmemiz gerekiyor. Ancak bazı kişi ya da firmalar, derme çatma bazı uygulamalar ile fark yaratırlar. Ama nasıl bir fark?

Bilinçsiz SEO çalışmaları dediğimiz zaman aslında bu maddenin altında o kadar fazla seçeneği inceleyebiliriz ki konumuz uzar, gider. Günümüzde sadece maddi gelir elde etmek amacı ile SEO yaptığını söyleyerek insanları kandırma amacı içerisine giren kişi ya da firmaların sayısında ciddi yükselişler söz konusudur. Bilinçsizden kastımız nedir? Anlık olarak yükselme sağlarsınız ancak bunun kalıcılık adına herhangi bir garantisi verilemez. İşte bu noktada sıkıntılar meydana gelir.

Bilinçsiz SEO Çalışmaları
Bilinçsiz SEO Çalışmaları

KÜÇÜK ÇAPLI BACKLİNK ÇALIŞMALARI

En çok karşılaştığımız sıkıntılardan birisidir. Kalıcı başarı için A kalite sitelerden özen ile seçerek backlink almak gerekir. Ancak bilinçsiz çalışmalarda özellikle bu sektörün gereksinimlerini net olarak bilmeyen kişiler küçük çaplı backlink çalışmaları ile bir yere gelebileceklerini sanarlar. Küçük çaplıdan kastım nedir?

  1. Whois Backlink
  2. Profil Backlink
  3. Forum Backlink
  4. Yorum Backlink

ya da bu gibi çalışmalar nitelendirilebilir. Bu aslında yapılan en büyük hatalardan birisi olarak dikkat çeker. Her ne olursa olsun küçük amca sağlam çalışmalar yapılmalıdır bu anlamda.

GÜNCELLİK İÇİN ÇALINTI İÇERİĞE TEŞVİK

Bazı SEO uzmanı olduğunu iddia eden kişiler, siteyi güncel tutmak için çalıntı içerik dahi olsa girilmesini söylerler ancak böyle bir durum kesinlikle doğru olmaz. Bir web sitesinin en büyük dostlarından birisi günlük olarak özgün içerik girilmesidir. Bunu yaptığınız takdirde kısa bir zaman içerisinde kalıcı olarak başarı elde edebilirsiniz. Çalıntı içerik kullanan web siteleri elbet bir gün SPAM dolayısı ile cezalandırılır.

Özellikle bu konularda çok ciddi yanlış anlaşılmalar söz konusudur. Yukarıdaki verilere her geçen gün yenilerini ekleyerek fikir edinmenize yardımcı olacakğız.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.