SEO Çalışmalarında Süre Kavramı

Sektörümüzün son dönemde olmazsa olmazlarından birisi olan SEO ile alakalı olarak süre ya da zamana dayalı olarak yapılan promosyon ya da kampanyalar gerçekten insanların belini bükmeye başladı. Bireysel ya da kurumsal farketmeksizin web sitelerinize yaptıracağınız çalışmalarda sizlere kısa bir zaman dilimi içerisinde garanti verilmesi kesinlikle ama kesinlikle mümkün değildir. Web sitelerinizin arama motorlarında sorun yaşamadan yükselebilmesi elbette ki önemlidir. Ancak sizlere kısa zaman verilmesi konusunu enine boyuna düşünmeniz çok önemlidir.

SEO çalışmalarında kısa süre içerisinde yapılan çalışmalar elbette ki başarı getirebilir ancak bu başarının kalıcılığı ne kadar olur sizce? Sektör her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde büyüyor ve bu büyümenin akabinde ortaya çıkan sonuçlar da ciddi anlamda farklı seçenekleri ortaya çıkarıyor. Sizler, kısa zaman içerisinde doğrudan backlink odaklı çalışmalar yapabilirsiniz ancak bu çalışmalar sonrasında elde ettiğiniz başarının ne kadar kalıcı olacağı ise tam bir muamma olacak.

SEO Çalışmalarında Zaman Kavramı
SEO Çalışmalarında Zaman Kavramı

SEO’da Zaman Kavramı ve Garantisi Yoktur

Kurumsal SEO, günümüz rekabet ortamının online olarak da kızışması ile birlikte olmazsa olmazlardan birisi haline geldi ve şirketler, bu anlamda çalışacakları firmaları da en az kendileri kadar kurumsal olacak şekilde seçerler. Türkiye genelinde SEO yaptığını iddia eden kişi ya da kurumların sayısı arttıkça memnuniyetsiz müşteri rakamlarında da belirgin bir artış söz konusu olmuştur. Öncelikle belirtmek gerekir ki SEO çalışmalarında zaman ve bitiş kavramı yoktur. Rekabet olduğu sürece diğer web sitelerinin sizlerin önüne geçme imkanı olabilir ve bu da uzun süreli çalışmalar gerektirir.

Yeni bir web sitesinin SEO çalışmaları açısından en iyi düzeye gelmesi ortalama 1 yıl kadar sürebilir. Bu süreç, istenilen anahtar kelimelerin rekabet durumuna göre artabilir ya da azalabilir. Ancak tekrar tekrar söylememiz gerekir ki net bir zaman vermek imkansızdır. Sürecin yönetimi de en az analiz süreci kadar büyük önem arz eder.

SEO Ömür Boyu Sürer

Sektör varolduğu sürece bu sektör için açılacak web siteleri de her zaman için olacaktır. Web sitelerinin açılması ile birlikte arama motorları nezdinde rekabet ortamı çok daha yüksek olacaktır. Web sitelerinizin yeri arama motorlarında hiçbir zaman garanti değildir. Anlık olarak yapılabilecek algoritma değişiklikleri ve algılama mantığında ki farklılıklar ile birlikte siteleriniz arama motorlarından bir anda yok olabilir. Bu da demek oluyor ki SEO yaptırmanız gerekiyor ise bunu gerçekten ömür boyu yaptıracak şekilde yapmalısınız. Her ne olursa olsun PATRONUMUZ GOOGLE, bunu unutmamak gerekir.

Sektörü yakından tanıyan ve anahtar kelime odaklı çalışarak web sitelerinizi yükseltme amacı içerisinde olan bizim gibi şirketlere her zaman için güven duyulabilir. SEO, deneyim ve strateji gerektiren uygulamalar bütünüdür ve her web sitesi için ömür boyu devam etmesi gereken bir çalışma olarak dikkat çeker.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.