Backlink Yoğunluğunun Ayarlanması

backlink-onemliSEO’da filtre cezalarına düşüş nedenlerine genel olarak bakıldığında, yanlış backlink tekniklerinin kullanılması filtreye en çabuk giriş nedenleri arasında yer alıyor. Black hat seo teknikleri ile edinilen backlink türleri, kirli çöp backlinkler olarak tabir edilmekte ve bu tarz backlinkler siteyi kısa zamanda filtreye düşürmektedir.

Bir diğer filtre giriş nedeni, backlinklerin temiz ve doğal olmasına rağmen sitenin filtreye girmesini sağlayan, tek yapılı backlink teknikleridir.

Bu tarz teknikler sitenin anasayfası anchor linkler ile beslenmekte buda link yoğunluğunun tek sayfa üzerine inşaa edilmesini sağlar. Bu gibi durumlarda ise Google, popüler değer gören bir web sayfanın alt sayfalarınında değerli olmasını düşünmekte ve site üzerinde belirli bir zaman soru işaretleri bırakmaktadır.

Bu zaman içerisinde anasayfa aynı yöntem ile backlink almaya devam ederse, bu spam olarak algılanmakta ve siteyi cezai işlemlere maruz bırakmaktadır. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için farklı kelimelerde sitenin anasayfasını ve alt sayfalarını güçlendirilmesi gerekmektedir. Bu sayede anasayfa ile alt sayfalar birbirlerini orantılayacak, backlink yoğunluğu ayarlanmış olacaktır.

Tabiki burda bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise anasayfanın backlink miktarı alt sayfaların backlink miktarından fazla olmasıdır.

Backlinkleri alırken ise, ilk alımlarda site adı ile backlink alınması ve daha jenerik, doğal ve özgün backlink temellerinin oluşturulması önemlidir. Misal; sitenizin içeriği “seo” ise ilk aşamada direkt seo yerine “seo dersleri veren firma” gibisine özgün ve doğal bir backlink yöntemi kullanılmalıdır.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.