Seo Uyumlu Yazı Nasıl Olmalıdır

Seo uyumlu yazı nasıl olmalıdırYazılarınızın arama sonuçlarında üst sıralarda çıkması, kullanıcılar tarafından daha kolay bulunabilmesi anlamına gelir. Yazınızın içeriği okuyucularınız adına faydalı, kullandığınız anahtar kelimelerin yerinde kullanılması ve de yeteri kadar kullanılması gibi bir çok faktör yazılarınızın arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını etkiler. Yazılarınızın arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını etkileyen bir diğer faktör ise yazınızın başlığıdır. Yazı başlığınızın seo uyumlu olması arama sonuçlarında yazınızın üst sıralarda çıkmasını etkileyecektir.

Arama motorları kullanıcıların yaptığı aramalarda kullanılan anahtar kelimelere en uygun sonucu sıralamak için yazılarınızın başlığı, içeriği gibi bir çok faktörü inceler. Yazı başlıklarınızın yazınızın içeriğini tanımlayan en etkili unsur olduğunu unutmamalıyız.

SEO UYUMLU YAZI BAŞLIĞI NASIL OLMALIDIR?

Yazı başlığı ile içeriğin birbiri ile uyumu çok önemli bir konudur. İçeriği ile alakasız başlık kullanmak ziyaretçilerinizin sitenizden hemen çıkmasını ve bir daha sitenize geri gelmemesine neden olacaktır. Ziyaretçilerinizin sitenizde zaman geçirmeden hemen çıkması seo açısından eksi puan olarak tanımlanır. Makale başlığı ile içeriğinizin uyumu ziyaretçilerinizin sitenizde daha fazla zaman geçirmesi ve memnun kalması anlamına geleceğinden sitenizi her fırsatta tekrar ziyaret edecektir.

Seo gereğince, yazı içeriğinizde bulunan anahtar kelimenin yazınızın başlığında da geçmesi oldukça önemli bir konudur. “Seo uyumlu yazı” hakkında bir yazı yazdığınızı düşünelim ve bu yazınızın başlığı olarak “Seo Uyumlu Yazı Nasıl Olmalıdır?” gibi bir başlık yazabiliriz. Bu şekilde yazdığınız bir başlık yazmak hem ilgi uyandıran bir başlık olarak dikkat çekecektir hem de anahtar kelime kullandığınız için arama motorlarında üst sıralarda çıkma olasılığı artacaktır.

SEO UYUMLU YAZILAR İÇİN ALT BAŞLIKLAR NASIL OLMALIDIR?

Yazılarınızın içeriği olarak kullanabileceğiniz alt başlıklar, listeleme cümleleri, soru şeklinde yazma işlemi gibi bir kaç küçük yazım hilesi ile yazılarınızın tamamının okunabilmesini ve ilgi çekmesini sağlayabilirsiniz. Yazınızın içinde kullandığınız bu alt başlıklar içinde bir takım seo uygulaması yapmanız gerekecektir. Kullandığınız alt başlıklar içinde içeriğiniz için seçtiğiniz anahtar kelimelerden en az bir tanesinin geçmesine özen göstermelisiniz.

Arama motorları web sitelerini tararken site içinde bulunan kod yapısı içinde H1, H2, H3 gibi başlık etiketlerini taradıklarını ve bu etiketlere diğer tarama işlemlerine nazaran öncelik verdiklerini unutmamanız gerekmektedir.

Örnek vererek açıklamak gerekirse;

Az önce verdiğimiz örneği ele alırsak eğer “Seo Uyumlu yazılar” ile ilgili yazdığınız makale içerisinde kullandığınız alt başlıklarda ya da listelemelerde anahtar kelime olan “Seo uyumlu yazı” cümlesinin kendisinin yada türevlerinin geçmesi seo açısından yazınıza bir artı puan sağlayacaktır. Bu tür bir yazıda kullanabileceğiniz alt başlık olarak “Seo Uyumlu Yazılar İçin Alt Başlıklar Nasıl Olmalıdır?” ve benzeri seçimleri tercih edebilirsiniz.

SEO UYUMLU YAZI İÇİN ANAHTAR KELİME KULLANIMI NASIL OLMALIDIR?

Yazdığınız makalelerde yazı içeriğiniz ile alakalı anahtar kelimeler kullanmak yazınızın arama motorlarında yapılan aramalarda üst sıralarda daha fazla çıkmasına yardımcı olacaktır. Fakat yazı içeriğinizde anahtar kelime kullanacaksınız diye gereksiz yere tekrar edilmesi ve yazıyı anahtar kelimeler ile doldurmak arama motorları tarafından cezalandırılmanıza ve arama sonuçlarında yazınızın gösterilmemesine neden olacaktır.

Yazmış olduğunuz makale içeriğinde kullanacağınız anahtar kelime sayısı makalenizin toplam kelime sayısının %1 ile %3’ü oranında olması idealdir. 500 kelime sayısına sahip bir makale yazdığınızda makale içerisinde kullanacağınız anahtar kelime sayısı 4 yada 5 adet olmalıdır. Bu anahtar kelimeleri de tek bir paragrafta kullanmak yerine yazınızın tamamına dağıtmak gereklidir. Anahtar kelime kullanırken dikkat etmeniz gereken bir konuda kullanacağınız anahtar kelimelerin cümlenin anlam bütünlüğünü bozmaması olmalıdır.

Bu tür basit ama önemli ayrıntılara dikkat ederek hazırladığınız makaleler arama motorlarında üst sıralarda çıkacaktır. Arama motorlarında üst sıralarda çıkan yazılarımız ise daha fazla trafik sağlayacağından değeri her geçen gün artan yazılar haline gelecektir.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

2 Yorumlar

  1. evet içerik önemli fakat anahtar kelimelerindeki sıklık ve gereksiz yere kullanılması sonucu iyi olmayan problemlere yol açıyor.Bu yüzden daha dikkatli olunmasında yarar var.

  2. bencede katılıyorum.İçerik ne kadar iyi olursa kullanıcıların sizlere ulaşmaları bir okadar daha kolay oluyor.Bu yüzden içerik ve anahtar kelimeler insanların ulaşmalarındaki en temel husus.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.