SSL SEO Ne Kadar Etkili?

Son dönemde SSL SEO kavramı ile alakalı olarak internet üzerinde  birçok farklı seçeneği okumuş ve bilgi edinmiş olabilirsiniz. Aslında SEO uzmanları bu konuda çok ciddi bir görüş ayrılığı içerisindeler. Bu da sizleri en net bilgiyi edinme konusunda yanıltabilir. Her ne olursa olsun önceliğimiz doğru bilgiyi kendi yorumlarımız ve deneyimlerimiz ile harmanlamak ve siz değerli okuyucularımıza sunmak olacaktır. SSL kavramı web sitelerinin güvenli olduğunun en önemli unsurlarından birisi olarak dikkat çekiyor.

Öncelikli olarak SSL sisteminin SEO açısından faydalı olmasını istiyorsanız Green Bar olmazsa olmazlardan birisidir. Tarayıcınızın adres çubuğuna baktığınızda web site adresinin solunda o web sitesinin kimliğini YEŞİL bir alanda göstermek aslında en faydalı uygulamadır. Normal şartlarda SSL sertifikaları çok uygun fiyatlar ile web sitesi sahiplerine sunulmaktadır.

SSL SEO
SSL SEO

Yukarıdaki resmi incelediğinizde GREEN BAR olarak nitelediğimiz özelliği anlayabilirsiniz. SSL kavramının SEO açısından %100 faydası olduğunu söyleyenler bu anlamda yanılırlar. SSL sistemi, özellikle e-ticaret siteleri için olmazsa olmazlardan birisidir ve bu web sitelerine çok olumlu etkileri vardır. Online ticaret yapabilmek için hazırlanmış olan web sitelerinde bu detaylar son derece önemlidir. İşte bu noktada SSL sistemlerinin SEO açısından ne kadar önem arz ettiğini rahatlıkla görebilme şansına sahip olabileceksiniz.

SSL her web sitesi için olmazsa olmaz değildir. Normal SSL sertifikaları sizlere GREEN BAR özelliğini getirmez. Bu özellik ile beraber gelen SSL sertifikaları yıllık en az 300$ gibi fiyatlar ile ücretlendirilmektedir.

 

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.