SEO Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

SEO firmaları günümüzde rakamsal olarak o kadar fazlalaştı ki gerçekten içlerinden en iyilerini ayıklamak gerekir. Bir web sitesine girdiğinizde o web sitesindeki tasarım kadar şirketin referansları ve içerisinde sunduğu bilgilerin de büyük önem arz ettiğini unutmamak gerekir. Kısa bir zaman dilimi içerisinde SEO, herkesin benimsediği ya da benimsemek zorunda olduğu uygulamalardan birisi olarak dikkat çekti. Bu uygulamaların kapsamı ve kısa zaman içerisinde ulaştığı kitle de tabi ki bu noktada en önemli faktörlerden birisi olarak nitelendirilebilir.

SEO firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler ile alakalı olarak bilinçli olmanız gerekir. Kimin profesyonel çalışma yapıp kimin yapmadığını görüşme safhasında anlayabilmelisiniz ki paranız ve zamanınız boşa gitmesin. Özellikle bu durum kurumsal SEO çalışmaları için fazlası ile geçerli. Bizde bu anlamda sizlere fikir sunabilmek için bu yazıyı hazırlamayı uygun bulduk. Detayları bu şekilde inceleyerek fikir edinebileceksiniz.

SEO Firmaları
SEO Firmaları

REFERANS ÇOK ÖNEMLİDİR

Bu sektörde öncelik her zaman için referanstır. Web sitesinin kalitesinden ziyade referansları incelemeniz gerekir. Peki neden? SEO için çalışan bir firma tasarımın da SEO uyumlu olması için sadeliğe kaçabilir, bu firmanın kurumsallığından ödün vermesi anlamına gelmez. Firmanın referanslarını internet üzerinden incelemeniz de sizlere bir avantaj sağlamaz. Bizzat telefon ile görüşerek referansları doğrulamanız sizler için en iyisi olacaktır. Özellikle sizin sektörünüz ile alakalı yapılan çalışmaların niteliğini çok daha iyi bir şekilde incelemeniz gerekir.

ÇALIŞMA PRENSİPLERİNİ ÖĞRENİN

Dürüst firmalar bu anlamda her geçen gün azalıyor. SEO çalışmalarında öncelik her zaman için SEO ANALİZ kavramına dayanır. Size telefonda dakika 1, gol 1 olacak şekilde fiyat veren kişiler ile asla çalışmayın. Fiyatlar, analiz sonrasında oluşturulması gereken fiyatlardır. Kelime rekabeti fazla ise sizlere sürpriz ücret çıkarılmaması gerekir. Analiz safhasında şirket, çalışma şeklini ve düzenini belirleyebilmeli ve sizlere kelime başı net bir şekilde fiyat verebilmelidir.

DÜZENLİ RAPORLAMA YAPILMASI ŞART

Yapılan çalışmalar 15 günlük ya da aylık periyotlar ile müşteriye daima gösterilmeli. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de iş takibini yapabilmek ya da aksaklıklar üzerinde firmayı uyararak sorunların giderilebilmesi için çalışmaların çok daha hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayabilmek.

BACLİNK ÇALIŞMALARINDA KULLANILAN SİTELER HAKKINDA BİLGİ EDİNİN

Bir web sitesinin en büyük yükselme nedenlerinden birisi backlink çalışmalarıdır. Her ne olursa olsun web siteleriniz için başka sitelerden alınan backlinkleri incelemeniz gerekir. Bunun nedeni ise masraftan kaçmak için çöp sitelerden backlink alarak bir nevi SPAM yapan firmaların her geçen gün çok daha fazlalaşmasıdır.

ZAMAN ÖĞRENMEYE ÇALIŞMAYIN, PROFESYONEL BİR FİRMA ZAMAN VERMEZ

SEO çalışmalarında zaman kavramı yoktur. Başarılı bir web sitesi olabilmek için sürekli SEO çalışması yaptırmanız gerekir. En azından otoriter kalabilmek için bu şarttır. SEO firmaları zaman vermekten kaçınırlar. Tahmini zamanlar verilebilir ancak net olarak ŞU TARİHTE İLK SAYFASDASINIZ kimse diyemez. Bunu diyen firmalar genellikle SPAM çalışmalar ile web sitelerini yükseltme üzerine yoğunlaşırlar.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

2015 SEO Öngörüleri

2015 SEO Öngörüleri

2014 yılı SEO açısından birbirinden farklı algoritmalar ve yenilikler ile birlikte web sitesi sahiplerinin hiç …

2 Yorumlar

  1. web tasarım

    İlgiyle takip ediyorum teşekkürler

  2. Çok doğru tespitler. Son derece faydalı bir makale olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.