Paravan Blogların Doğru Kullanılması

paravan blogların güçlendirilmesiSEO’da büyük önem taşıyan paravan bloglar, doğru ve etkili kullanıldığında seo yapılan web siteleri büyük faydalar sağlamaktadır. Paravan bloglar açılırken farklı ip adresli paravan bloglar tercih edilmeli ve bu siteler üzerine hızlı çalışmalar yapılmalıdır.

Farklı ip’den kastımız ise aynı blog türlerinden uzak durmanızdır. WordPress’ten bir blog açtıysanız, wordpress’ten başka bir blog açmanıza gerek yok. Aynı ip adresli bloglara zaman harcayacağınıza farklı ip adresli, farklı lokasyonlu bloglara zaman harcayarak o blogları güçlendirmeniz daha yararlı olacaktır.

Bloglar oluşturulurken sitenizin içeriği ile alakalı bloglar oluşturmak bu işin en temel noktasıdır. Daha sonrasında ise bu bloglara günlük ikişer özgün makaleler ile yazı girilmesi ve bu girilen makalelerin sosyal medya birimlerinde paylaşılması gerekmektedir. Böylelikle paravan bloglarınızın bilinirliği kısa zamanda artacaktır. Yeni açtığınız paravan bloglardan yapmamanız gereken ilk şey link çıkışlarıdır. Asla link çıkışı yapmayın. Bloglardan 3-4 ay gibi bir süre geçmeden link çıkışlarının yapılması bloglara ve yapılan çalışmalara olumsuz etki yapacaktır.

paravan-blog-hizmeti

Düzenli bir şekilde girilen özgün makaleler ile güçlendirilen paravan bloglar, sosyal medya birimlerinin etkisiyle daha iyi bir hal alacaktır. 3-4 ay gibi bir zaman geçtikten sonra arama motorları tarafından dikkate alınmaya başlayan blogların anasayfalarından bloglar arası bağlantılar verilerek Backlink yapısının oluşturulması sağlanmalıdır.

Bu sayede paravan blogların temeli dahada güçlendirilmiş olur. Paravan bloglardan asıl siteye Backlink çıkışı yapılacağında ise bu çıkışların özgün makale tanıtımları şeklinde olmasına özen gösterin. Anasayfadan link çıkışlarının sınırlandırılması ve özgün makale içlerinden alınan backlinkler daha doğal bir izlenim vermekle birlikte, sitede yeni bir bildirim olduğu izlenimini arama motorlarına sezdirir.

Günümüzde etkisi kanıtlanmış, en otoriter paravan blog sitelerine blogspot, wordpress, blogger, blogcu gibi güçlü platformları örnek verebiliriz. Bunların yanında paravan bloglarınızın için kullanabileceğiniz en etkili sosyal medya birimleri ise “pinterest, scoop.it, tumblr, twitter, facebook ve delicious” tur. Bu gibi birimlerin düzenli ve etkili bir şekilde kullanılması paravan blogların temelinin güçlendirilmesini ve bilinirliğinin artmasını gözle görülür şekilde sağlamaktadır.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

2 Yorumlar

  1. Önerileriniz için teşekkür ederim. Ama bende sanırım bir yerde yanlış yaptım, 5 tane paravan açtım ve ilk yazıda hemen link verdim siteme. Yazınızı okuduktan sonra daha dikkatli olacağım. Yeniden bir paravan ağı oluşturuyorum şimdi. Umarım bu defa faydalı olur.

  2. antalya rent a car

    gerçekten başarılı bir çalışma kendi sitelerimize uyguluyoruz. haver sitelerine kastırıp durana kadar kendi sitene para harca daha iyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.