Bazı Seo Sitelerinde Gördüğüm Durumlar !

seo-sitelerinin-yaptiklari-hatalarSeo sektörünün gelişmesiyle doğal olarak sektörde seo hizmeti veren sitelerin sayısı bir hayli arttı. Bu nedenden dolayı seo sektöründe rekabetinde doruk noktalara çıktığı gözlemlenmektedir. Durumlar böyle olunca seo siteleri, seo danışmanları aracılığıyla farklı seo teknikleri geliştirip, bunu kimseyle paylaşmamaya özen göstermektedirler.  Bu yazımızda seo sitelerinde, seo yazarlarının yaptıkları hataları anlatacağız.

İşin birde şu kısmı varki, seo tekniklerini bulduğunu söyleyip bunu blog’unda yazıya dökenlerde olabilmektedir. Bazı seo yazarları bu teknikleri kendi sitelerinde maalesef uygulamamaktadırlar. Bir çok seo blogununun yazılarını detaylı bir şekilde incelediğimizde, bu yazılarda anlatılan seo tekniklerinin kendi sitelerinde uygulanmadığını anlamış bulunuyoruz. Buda yazılan bazı seo makalelerinin gösteriş amaçlı, prestij amaçlı ve özellikle arama motorlarına özgün, kaliteli görünme amaçlı yazıldığına bir kanıttır.

kendi-seo-tekniginizi-web-sitenize-uyguluyormusunuz

Halbüki özgün makale denildiğinde sadece emsali olmayan yazı değil, işe yarar bir yazı olması gerektiği gerçeğini unutuyoruz.  Arama motorları böyle bir durumda bir şekilde kandırılsa bile, blog takipçileri er yada geç hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Web sitesine yatırımlar yapan, emek harcayan ve belkide tek geçim kaynağı web siteleri olan kişiler ve kurumlar mevcut. Bu kişilerin yanlış yönlendirilme sonucunda maddi ve manevi zararlar görebileceğini düşündüğümüzde, gerçekten işe yarar, uygulanmış ve faydası tespit edilmiş seo tekniklerinin blog yazılarında anlatılması olumlu bir iştir. Bir seo sitesi anlattığı seo tekniklerini kendi sitesinde uygulamıyorsa, bunun alttında bişeyler aranmalı ve bu teknik araştırılarak, düşünülerek bir karar verilmeli.

Burda genel bir ibare kullanmadığımızın altına çizerek, her hangi bir isim vermeden rahatsızlık duyduğumuz bir konuyu anlatmış olduk. Seo yapmak için seo yazıları yazan bloglar sektörde iyi niyetli insanlara zarar vermektedir. Bu nedenle biz seo kriter olarak, iyi niyetli insanlarımızın zarar görmemesi için elimizden geleni yapacağız.

Seo makalelerimizde uyguladığımız bütün teknikleri kendi sitemizde uyguladığımızdan hiçbir şüpheniz olmasın. Sektördeki bütün ihtiyaçların tespit edilerek, bu ihtiyaçlara göre bir seo sitesinin oluşturulması önemlidir. En önemliside bu işin öncelikli olarak maddi yönü bir kenara bırakılmalı, insanlara fayda sağlayacak bir sitenin oluşması sağlanmalı ve sonuç olarak doğal olarak maddi bir karşılığı kendiliğinden alabilmelisiniz.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

4 Yorumlar

  1. Parasal açıdan karşılığını alabileceğimiz bir sitenin oluşması için maddi değerlerden ziyade insanlara fayda sağlayacak konular üzerinde durulması çok doğru.Umarım kopya içerik tehlikesi de son bulur

  2. Kopya içerik konusuna acilen müdahale edilmesi gerekir. Yoksa site sahibinin ciddi maddi zarar görmesi sözkonusu. Seo sitesi birtakım teknikler anlatıyor ve kendisi uygulamıyor. Bu sektörde de artık bu tip kandırmacalar mevcut. Dikkatli olmak lazım. Sonuçta yatırım yapılıyor.

  3. İnsanlar bilgi amaçlı site ziyaretleri esnasında verilen bilgilere inanıp uygulamaya geçiyorlar.Bu da gereksiz vakit kaybına neden oluyor.Yanlış verilen bilgiler ziyaretçilerin siteyi bir daha ziyaret etmeme sonucuna kadar gidiyor.

  4. Kopya içerik günden güne biz emektarların canını sıkmakta.İnsanların ilgileneceği konulardan çok parasal yönden kazanacakları yanlış paylaşımlar oluyor. İnşallah bunun bir çaresini bulurlar ve bunun devamı gelmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.