Seo Kopya İçerik Tehlikesi

seo-kopya-icerikten-uzak-durunGoogle, internet ortamında web sayfalarını tararken, kimsede bulunmayan, kaliteli, uzun içeriklere önem verir. Ziyaretçiler arama motorunda arama yaparken, aradığı konu ile alakalı benzer içeriklere ulaşabiliyor buda doğal olarak ziyaretçinin istediği sonuca ulaşamamasına neden oluyor. Arama ortamının daha doğru, kaliteli ve işlevsel kullanılabilmesi için aranan sonuca kısa zamanda, net olarak ulaşılmalıdır.

Google bu nedenden dolayı, özgün, kopya olmayan, uzun içeriklere önem vermektedir. Özgün içerikler yeni bilgiler barındırdığı için işe yarar verilerin olma durumu yükselir. Seo ile ilgilenen kişiler bilirlerki, özgün içerik kullanmayan web siteleri belirli bir yere gelemezler. Kopya içerik kullanan web siteleri ise er yada geç Google filtre cezalarına çarptırılacaklardır.

Dahada Doğallaşın !

Web sitenize içerik girerken, her zamankinden daha dolgun, daha özgün ve daha kaliteli içerikler girmeyi amaç edinin. Arama motorlarının bütün botları özgün içerik üzerine çalışmakta ve bununla birlikte arama sonucu listelemelerinde özgün içerik kavramına göre sıralamalar elde edilmektedir. Kaliteli, sade ve basit bir anlatım biçiminin seçilmesi gereken içeriklerde, ziyaretçiyi sayfada tutacak bilgilerin verilmeside önemlidir.

Özgün içerik kavramının etki ettiği kriterlerden bir tanesi ise seo trustrank değeridir. Seo trustrank değeri tamami ile doğal bir seo çalışması ile yükseltilebildiği için özgün içerikler buna etki eder. Seo trustrank değerinin yükselmesi ise sitenin Google gözünde güveninin artmasına delil olarak gösterilebilir. Buda arama sonuçlarında sıralamalarda yükselmelere neden olur.

Kopya içeriklerden Uzak Durun !

Seo’da gerçekten başarı yakalamak istiyorsanız, kopya içeriklerden tamami ile uzak durmanız gerekiyor. Günlük bir adet özgün, dolgun ve kaliteli makale yazıları ile sitenizi arama motorlarında değerli kılabilir, seo trustrank değerinizi arttırabilirsiniz. Kopya içerik kullanan web siteleri ise sonunda Google filtre cezalarına maruz kalabilir. Google belirli zamanlarda yaptığı algoritma güncellemeleri ile botlarını geliştirmektedir.

Panda 4.0 algoritmasını yeni güncelleyen Google, bu algoritma ile spam, kopya içerik kullanan web sitelerine büyük sıralama kayıpları yaşatmıştır. Google’ın özgün, doğal web sitelere önem verdiğini düşünürsek, ilerde gerçekleştirilecek olan yeni algoritma güncellemeleri ile kopya içerik kullanan web sitelerini diplere gömeceği bellidir. Bu nedenlerden dolayı özgün olmaya çalışın ve yazdığınız yazıları sosyal medya birimlerinde mutlaka paylaşın.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

11 Yorumlar

 1. Seo Danışmanı

  Kopya içerikle ilgili yazmış olduğunuz bu yazıda tüm detaylara değinmişsiniz. SEO çalışmaları konusunda bilgilenmek isteyen kişilere rehber niteliğinde bir yazı olmuş. Elinize sağlık.

 2. Piyasada ürün tanıtımı konusunda özgün makaleler olmaması seo nun önemini dahada arttırıyor site kullanıcısının özgün içeriklere ihtiyacı olması sitenin belli seviyeye gelmesi açısından çok önemli

  • Kesinlikle doğru söylüyorsunuz ancak seo sitelerini de bu anlamda iyi seçmek gerekiyor. Özgün içerik günümüzde her şey demek ve malesef özgünlük açısından her siteye güvenemiyorsunuz.

 3. Seo çalışmalarının site sahipleri açısından önemi çok büyük. Farklı ve dolgun içerikler, aynı zamanda kopya olmayanlar , ziyaretçilerin sitede daha uzun süre kalmasına sebep oluyor. Zaten arama motoru sonuçları da sitenin başarısını belgelemiş oluyor.

 4. Öncelikle yazınızda kullandığınız değerli kılabilir,hemen ardından kullandığınız değerli olabilir gibi kelimeler yazı bütünlüğü açısından metne uymamış.Kullandığınız diplere gömeceği bellidir gibi kelimeler öneri yazısında söylenebilecek cümleler değildir,siz bu yazıya kesinlik katmamalısınız

 5. Seo için böyle önemli bir konuda bilgilendirme yapılması çok güzel olmuş.Yazıda merak ettiğim tüm konulara değinilmiş. Diğer yazıları okumak için sabırsızlanıyorum.Yazının tamamını okumanız konu bütünlüğü açısından çok önemli.

 6. Kopya içerik ve özgün olmayan paylaşımlar her şeyden öte bir suç teşkil etmektedir. İnsanlar artık web sitelerinden özgünlük bekliyor. Umarım tüm Seo siteleri sizlerden ve çalışmalarınızdan örnek alırlar.

 7. Seo ya da metin yazarlığında yeni olanlar için bilgilendirme açısından güzel ve kaliteli bir paylaşım olmuş. Gerekli bilgilerin yazıda paylaşılması açısından yeterli alınması gereken nüanslar yazılmış.

 8. Öncelikle sitenizde verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Benim merak ettiğim konu şu ben hiçbir şekilde kopya içerik paylaşmıyorum sitemde fakat benim bilgilerini kopyalayan siteler var bu beni etkilermi

 9. Mesela diyelim iki tane web sitem var. alan adları farklı. ama içerik aynı olmak durumunda. bu sitelerim de olumsuz bir durumla karsılasır mı?
  karşılaşmaması için ne yapmam gerekli?

 10. Firmama ait birbirine yönlenditilmiş 5 adet Web sitem var. Bu siteleri tasarlayan personelimiz kopya içerik kullandığı için google aramalatında yaklaşık 1 yıldır çıkmıyoruz. Bu siteleri kurtarmak için ne yapabilirim ? Bu konuda her danıştığım kişiden ve firmadan kendi çıkarlarına yönelik cevaplar aldığım için uzman arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Ne yapmam gerekiyor ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.