Doğal Backlink Metodları

backlink-yapisiSEO çalışmaları yapan, seo danışmanlarının en çok dikkat ettikleri konuların başında backlink geliyor. Backlink; bir web sitenin başka bir web siteye bağlantı vererek, o siteyi referans göstermesidir. Bu sayede bağlantı verilen “site” güvenilir izlenimi arama motorlarına verilmektedir.

SEO sektöründe seo’ya backlink’ten ibaret olarak gören kişilerin fazla olması, backlink konusunun dahada titizlik ile yapılması gerektiğini göstermektedir.

Bu tarz kişilerin bilinçsizliği ve seo tekniklerini uygulayamaması nedeniyle müşteriler black hat seo tekniklerine istemedende olsa bulaşmak zorunda kalırlar. Doğal bir çalışma olarak görünmeyen bu teknikler genel olarak kalitesiz, otoritesiz ve çöp backlinklerden oluşmaktadır. Buda çalışma yapılan web sayfasının kısa zamanda Google filtre cezalarına maruz kalabileceği anlamına gelmektedir.

Bu tarz tekniklerden ve bu tarz teknikleri uygulayan kişilerden uzak durmanızı öneririz. Doğal bir backlink yapısı oluşturabilmek, siteye yapılacak olan seo çalışmasının geleceği için büyük öneme sahiptir.

Doğal bir backlink yapısı, ilerde gerçekleşebilecek Google algoritma güncellemelerine karşıda siteyi doğal ve özgün göstereceği için bu güncellemelerden etkilenmeme durumu yükselir.

Aynı İçerikli Backlinklere Yönelin !

Sitenizin içeriği ile uyuşan, otoriter, güçlü ve özgün sitelerden makale tanıtımları şeklinde kalıcı backlinkler elde etmelisiniz. Bu tarz backlinkler size yüksek fayda sağlayacak ve seo trustrank değerinizde inanılmaz yükselişlere sebeb olacaktır.

Backlinkleri Daha Doğal Alın !

Backlink’leri alırken daha doğal bir izlenim sunabilmek için, alınan backlinklerin alt sayfalar ile birlikte paylaştırılması ve bunun orantılanması gerekmektedir. Anasayfanın alacağı backlink 10 adet ise alt sayfaların alacağı backlinklerin 6-7 civarı olması gerekmektedir.

Alınan backlinklerin hepsi anahtar kelimeler ile asla olmamalıdır. Bu tarz durumlar ilerki zamanlarda Google güncellemelerine takılabileceği için bu kısmı daha doğal bir hale getirmemiz gerekiyor.

Sitenizin içeriği : “web tasarım” ise, alacağınız backlinkler ;

Web tasarım, web tasarım firmaları, internet tasarımının önemi, firma adınız

Gibi farklı anahtar kelime gruplarından olmalı ve uzun jenerik kelimelerin kullanılmasına önem verilmelidir. Bir diğer önemli konu ise backlinklerin görsel öğelerden alınmasıdır. Özgünleştirilmiş görsel öğelere verilecek bağlantılar ile web sayfanıza doğal bir backlink yapısı oluşturmuş olursunuz. Dikkat etmeniz gereken konu ise resime bağlantı verirken, resimde kullanacağınız alt parametresidir. Alt parametresini kullanırken, anahtar kelimenizi özgünleştirip bu parametrenin içinde kullanmanız anahtar kelime sıralamalarınızı fazlasıyla etkilecektir.

Bağlantısız url’lerin kullanılması

Bağlantısız url’ler siteadiniz.com şeklindedir. Tek farkı ise bu yazının bağlantısının bulunmamasıdır. Yani tıklama özelliğinin bulunmamasıdır. Bu yapı web sayfanızın daha doğal olarak görünmesini sağlamaktadır. Web sayfanızın arama motorlarında bilinirliğinin artmasını sağlamaktadır.

Bağlantısız url’lerinizi görmek için Google girip arama kısmına, “siteadiniz.com” veya “inurl:siteadiniz.com” olarak arama yapmanız ve sayfaları detaylıca incelemeniz gerekmektedir.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.