Google Güven Arttırmanın Yolu !

seo-trustrankSEO’nun geçmişine şöyle bir göz attığımız zaman, pagerank algoritmasının çok büyük etkilerinin olduğunu, çöp ve basit backlinkler ile web sayfalarının en tepelerde listelendiğini hatırlayabiliriz. Şimdi durumlar çok farklı, Google gün geçtikçe geliştirdiği yeni algoritmalar sayesinde SEO kriterlerini çoğaltmış, değiştirmiş ve geliştirmiştir.

Özellikle doğallık ve özgünlük faktörlerinin özerinde duran Google, bu faktörlere dahada fazla önem vermiş bulunuyor.

Yeni seo döneminde Google, web sayfalarını belirlediği yeni kriterlere göre puanlandırarak sitelere değer verir bu değer seo trustrank değeridir. Otoriter backlinkler, özgün makale paylaşımları, sosyal medya birimlerinin etkili kullanılışı, site yaşı, backlink çıkışları, site içerik kod oranı ve buna benzer bir çok kriteri göz önüne alarak verdiği bu değer, Google sıralamalarına doğrudan etki etmektedir.

Google yeni seo döneminde, doğal bir seo yolu izleyen web sayfalarının seo trustrank değerini yükselterek bu sitelere sıralama ve kalıcılık bazlı ödüller vermektedir. Belirli bir çizgide, kalitesini bozmadan giden web sayfalarının seo trustrank değerlerinin çok yüksek olacağını söylemek doğru olacaktır. Seo trustrank değeri yüksek web sayfaları, Google’da güvenli olarak işaretlendiği için spam riski minimuma düşecek ve arama sorgularında üst sayfalarda listelenecektir.

Trustrank’ın yükselmesi, Google’ın sitenize daha fazla güvenmesini sağlar.

SEO trustrank değerini yükselmenin en etkili yollarından bir taneside, virüs tarama araçlarının kullanılarak sitenin temiz ve güvenli olduğunu arama motorlarına bildirmemiz olacaktır.

Popüler site taraması yapabileceğimiz araçlara şunları örnek verebiliriz.

  • http://www.avgthreatlabs.com/website-safety-reports
  • http://www.siteadvisor.com
  • https://safeweb.norton.com

Yapılması gereken işlem ise şu şekildedir.

Yukardaki sitelere giriş yapılarak, ücretsiz üye olmalı ve sitenizi ekleyerek değerlendirme talebinde bulunmalısınız. Değerlendirmenin olumlu olmasından sonra bağlantıyı alarak, web sayfanızın footer kısmına katıp sayfayı Google’a göstermemiz gerekmektedir.

Bu sayede Google botları sitenizi ziyaret ettiği zaman, sitenizin footer kısmında bulunan bağlantıdan site tarama sayfanıza gidecektir.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.