Domain Alırken Tire Kullanmak Avantajlı Mı?

SEO uyumlu domain dediğimiz zaman sizlere bu konu ile alakalı olarak daha önceki yazılarımızda detaylı bir paylaşım yapmıştık. Bilindiği üzere günümüzde arama motorlarının en çok dikkat ettiği listeleme unsurlarından birisi de TİTLE > URL > DESCRİPTİON > İÇERİK uyumluluğudur. Kısaca söylemek gerekirse alan adınız ile uyumlu içerikler hazırlamalı ve sitenizi bu içerikler ile donatmalısınız. Alan adı alırken insanların karıştırdıkları kavramlar söz konusu. Bu kavramların dikkat ile incelenmesi ve bilgi edinilmesi aslında son derece büyük önem arz edeceği için yüzeysel olarak geçeceğiz.

Keywords Domain kavramı, alan adınızın arama kriterlerinde en çok hangi kelimede aranmasını istiyorsanız o kelimeleri içeren ancak mümkün olan en kısa alan adını almaktır. Ancak bazı insanlar keyword kavramını her ne olursa olsun arasında karakter olsa bile olumlu etki edeceği şekilde yorumlarlar. Bir domain aldığınızda arasında “-” karakteri yer alıyor ise o domainini mümkün olacak en kısa şekilde almanız çok daha akıllıca olacaktır.

Domain SEO
Domain SEO

Alan adlarında karakter kullanmak, günümüz arama motorlarının çok fazla değer vermediği ve doğru bulmadığı hareketlerden birisidir. Her ne olursa olsun birleşik bir keyword domain ile arasında karakter yer alan bir domain için yapılacak çalışmaların da ödenecek maddi seçeneklerin kapsamında da çok daha ciddi bir artış söz konusu olacaktır. Hal böyle olunca aynı anahtar kelimede ki birleşik ve karakterli alan adlarının savaşı içerisinde her zaman için karaktersiz olan bir adım daha önde olacaktır.

Alan adı alırken mümkün mertebe arasına herhangi bir karakter koymamaya çalışın. Ancak karakter koymamak için de uzun alan adları almaktan kaçının. Her ne olursa olsun kısa ve akılda kalıcı domainlerin insanlar tarafından ne denli benimsenebileceğini unutmayarak kullanıcı odaklı hareket etmelisiniz.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.