Google Gibi Getir Aracının Zararları

Son dönemlerde web sitelerinin hızlı bir şekilde index alması ve içeriklerin çalınmaması için yapılan en önemli çalışmalardan birisi de Google Gibi Getir aracının çıkarılmasıdır. Bildiğimiz gibi bundan önce web sitelerimiz yeni iken açtığımız özgün yazılar birçok farklı site tarafından çalınabiliyordu ve bu siteler bizden çok daha fazla yüksek sıralamalarda çıkıyorlardı. Ancak artık arama motorlarının web sitemizden en hızlı şekilde haberdar olmasını sağlayabiliyor ve bu anlamda içeriklerimizi güvence altına alabiliyoruz. Bu güvence ile birlikte kısa zaman içerisinde elde edilecek veriler çok daha mükemmel sonuçlar ortaya çıkaracak.

Google gibi getir aracının zararları ile alakalı olarak internet üzerinde nitelikli ya da sallama şekilde birçok farklı bilgi olduğunu gördük. Öncelikle bilinmelidir ki Google firması böyle bir aracı web sitesi sahiplerine sunuyor ise mutlaka bu konu ile alakalı olarak geleceğe yönelik bir planı vardır. Bu plan çerçevesinde yeni araçlarının tamamını şekillendirir ve mükemmel seçenekler sunar. Ancak bu aracın düzeyli kullanılması da bir o kadar önem arz ediyor demek mümkün hale geldi.

Google Gibi Getir
Google Gibi Getir

Google gibi getir aracı yeni web sitelerinin içeriklerini çalınmadan indexletmek için kullanabileceği ve arama motorlarını varlığından haberdar etmenin en kolay ve etkili yolu oldu. Bu cümlede dikkat etmemiz gereken esas unsurun YENİ SİTE unsuru olduğunu asla unutmayın. Web sitelerinizin eski olması halinde bu aracı belli aralıklar ile kullanmanızı öneririz. Aksi takdirde SPAM durumuna düşme gibi bir riskinizin olabileceğini de unutmayın. Eski siteler zaten her zaman için hızlı index değerlerine yükselebilen sitelerdir.

Bu sistemi hızlı bir şekilde index aldırmak ve sitenizdeki değişiklikleri arama motoruna bildirmek için kullanabilme şansına sahip oluyorsunuz. İlk zamanlarda 500 getirme sınırı ile oluşturulan bu sistem, zaman içerisinde günlük açılan web sitesi sayılarının artması ile birlikte limitsiz hale getirildi. Google, burada aslında kendi içeriklerini de insanlara en iyi şekilde sunabilmenin çabası içerisinde olduğundan dolayı kaliteli web sitelerini sektör içerisinde hemen ayrıştırmak istiyor gibi görünüyor.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.