GTMetrix SEO Aracı

Arama motorlarında ki rekabetin artması ile birlikte bu sektör içerisinde SEO araçları ile alakalı olarak kullanım gereksinimi ciddi anlamda arttı. Biliyoruz ki son birkaç sene içerisinde özellikle arama motorları nezdinde ki büyük rekabetten sıyrılmak ve ön plana çıkmak için dikkat edilmesi gereken birçok farklı unsur var ve bu piyasada o kadar farklı araçlar mevcut ki bu araçlar sayesinde birçok farklı detayı en ince ayrıntılarına varana kadar inceleyebilme şansına sahip oluyorsunuz. Ülkemizde de durum aynen bu şekilde devam ediyor ve yeni nesil araçların ortaya çıkması ile birlikte rekabet ortamı çok daha fazla kızışıyor.

GTMetrix, dünya genelinde en çok kullanılan SEO puanlama araçları içerisinde ilk sırada yer alıyor. Her geçen gün gelişen ve büyüyen sektör içerisinde dikkat etmemiz gereken birçok unsur var ve bu unsurları kontrol etmek amacı ile kullanabileceğimiz en gelişmiş araçlardan birisinden bahsediyoruz. Bu tip araçların ortaya çıkması ile birlikte günümüzde SEO uyumlu web tasarım kavramı da çok hızlı bir şekilde gelişme gösterdi ve insanların bu anlamda gelişme sürecini çok daha iyi bir şekilde takip ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

GTMetrix
GTMetrix

GTMetrix Nedir?

Bu sistem, web sitelerinizin açılış hızı ile alakalı olarak tüm detayları değerlendirir ve aynı zamanda SEO açısından belli kriterleri sisteminiz içerisinde arayarak bir puanlama sunar. Üniversite sınavları gibi bir mantık ile A, B ve C sınıfı sınıflandırma seçenekleri vardır ve bunu yüzde hesabı ile de sizlere sunar. Bu hesaplama ile alakalı olarak detayları sizlere sunar ve sayfanızın yavaş açılmasında ki etkenleri de en iyi şekilde listeleyerek fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

GTMetrix sistemi, günümüzde en çok tercih edilen sistem puanlama araçlarından birisidir ve SEO açısından çok büyük önem arz eder. Resmi internet sitesi üzerinden alan adınızı sorgulatarak o sistemin açılış hızı ile alakalı olarak tüm detayları görebilme şansına sahip olabiliyorsunuz. Bu da sizlere zaman içerisinde muazzam bir geri dönüş sağlıyor.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

SEO Forumları

SEO Forumları ve Bilgi Paylaşımları

Ülkemizde birkaç sene içerisinde önemi anlaşılan SEO kavramının her geçen gün çok daha yaygın bir …

Bir Yorum

  1. Seo içine girdim gireli kullandığım toolsların başında gelir. Keşke türk firmalarıda bizlere yardımcı olacak araçlar geliştirseler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.