Kurumsal Seo’nun Önemi !

kurumsal seoKurumsal seo danışmanlığı, SEO’da en çok titizlik isteyen ve çalışmalarda çok daha başarı sağlanması gereken bir seo türüdür. Kurumsal firmalar yaptırdıkları seo çalışmalarında sonuç odaklı düşünürler ve bu bağlamda, seo bütçesini ayarlarlar.

Doğru, etkili ve başarı yakalanması kaçınılmaz seo tekniklerinden yararlanılması, kurumsal seo için büyük öneme sahip olmakla birlikte, özellikle kurumsal rakiplerin sektörel bazlı rekabet analizinin yapılması ve bu analize göre uygulanacak olan seo tekniklerinin belirlenmesi büyük öneme sahiptir.


Kurumsal SEO‘da firmanın markasıda kullanılacağı için, yapılacak olan çalışmaların tamamen organik olması, firmaya isim olarak kötü prestij verecek çalışmalardan uzak durulması gerekmektedir. Özellikle SEO sektöründe black hat seo olarak tabir edilen seo teknikleri, kurumsal firmalar için büyük riskler oluşturmakta ve bu tarz seo teknikleri arama motorları tarafından spam olarak algılanmaktadır.

Bu nedenle bu tarz çalışmalar web sayfasına ilk aşamada fayda sağlıyor gibi görünsede ilerki zamanlarda siteyi filtre cezalarına maruz bırakabilir. Hacklink, black hat seo, gizli backlink teknikleri ve kopya içerikler üzerine kurulu olan “spam tekniklerin” gerek bireysel gerek ise kurumsal seo çalışmalarında yeri olmamalıdır.

Bu gibi çalışmalar hem müşterilere hemde seo danışmanına büyük zararlar verebilmektedir.

Kurumsal Rakiplerin Durumu !

Kurumsal seo‘da, kurumsal rakiplerin analizi, rekabet durumları ve anahtar kelime doğrulukları gibi bir takım kriterler göz önüne alınmalı ve bu doğrultuda firmaya özel bir seo stratejisinin geliştirilmesi gerekmektedir. Firmalar seo yaptırırken en büyük amaçlarının başında, arama sonuçlarında rakip firmaların üst sıralarında listelenmeyi hedeflerler buda firmaya prestij ve ziyaretçi kazandıracaktır.

Böyle bir durum söz konusu iken yapılacak olan seo çalışmalarında, kurumsal rakiplerin iyi analiz edilmesi gerektiği sonucu ortaya çıkmıştır. Rakiplerin yaptırdıkları seo çalışmaları detaylı olarak incelenmeli ve kurumsal firmaya yapılacak olan seo çalışmaları bu doğrultuda yapılmalıdır.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

Bir Yorum

  1. Rakiplerin durumunu belirlemek gerçekten önemlidir. SEO çalışması ne kadar iyi olursa olsun daha iyisi olduğu sürece önemini kaybedecektir. O nedenle bu konuda kurumlara çok iş düşmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.