Makale’de Doğru Etiket Kullanımı

seo-etiket-kullanimiSEO’da makale tanıtımlarında en çok öneme sahip olan konuların başında gelen özgün makale kavramında, yazı için belirlenecek olan etiketlerin doğru belirlenmesi, etiket miktarının makaleye göre ayarlanması gerekmektedir.

Yazılan özgün makalenin uzunluğu, yazıda kullanılacak olan etiketlerin miktarına orantılı olmak zorundadır.

SEO’da uzun, anlaşılır ve özgün makaleler büyük öneme sahiptir. Bununla birlikte bu makaleler için belirlenecek olan etiketlerin kullanım miktarı büyük öneme sahiptir. Kısa yazılan makaleler için, az miktarda etiket kullanılmalı, uzun yazılarda ise etiket kullanımını biraz daha arttırmak önemlidir.

Makaleniz için belirleyeceğiniz etiketler, farklı sayfa olarak indexlenecek ve bu etiketler (all in one seo pack) vs gibi seo eklentisi kullanmıyorsanız sayfanızın anahtar kelimeleri olarak belirlenecektir. Etiket sayısı sitenin Google index sayısının artmasını sağladığı için seo’ya doğrudan etki yapmaktadır.

Yazı için Doğru Etiket Belirlemek

Yazdığınız makale için etiket belirleme kısmıda önemlidir. Etiketlerinizi belirlerken yazı içerisinde geçen, yoğunluğu diğerlerine göre fazla olan anahtar kelimelerinizi özgünleştirerek, etiket olarak kullanabilirsiniz. Etiket oluştururken anahtar kelime kullanımını doğrudan yapmak yerine, özgünleştirilmiş kelimelerin içinde kullanılması daha doğal bir izlenim verektir.

Etiketlerin kullanımında anahtar kelimelerin sıklıkla geçmesi ve aşırı etiket kullanılması web sayfasını filtreye düşürebilmekte ve bu tarz türü genel olarak manuel filtre türü olmaktadır.

Özgün makale kullanımı, içeriğiniz ile uyumlu ve özgünleştirilmiş etiket kullanımı ve kullanılan etiketlerin miktarının makalenin uzunluğuna göre orantılanması doğal bir makale için büyük öneme sahiptir. Daha doğal bir izlenim sunmak için bu kriterleri dikkate almak sizlere avantaj sağlayacaktır.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

2 Yorumlar

  1. Makalede kullanılan etiket insanlar için hem slogan olacak hem de akla ilk gelecek şekilde olmalıdır. Yanlış bilinen veya yanlış yazılmış kelimeler dahi olsa internet kullanıcıları için doğru geliyorsa o etiket doğru bir etikettir. Değerli paylaşımlarınız için teşekkürler.

  2. Makalede etiket kavramına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü etiiket ile insanlar çağırışım yapabilmektedir. Bu yüzden internet kullanıcılarının en dikkat ile yaklaştığı konuların başında doğru etiketleme çalışmalarının hizmete girmesidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.