Resimlere SEO Yapmak ve Hit Almak

Bir web sitesinin hit alabilmesi için resimlere SEO yapmak konusu ile alakalı olarak çok ciddi uygulamaları olması gerekir. Örnek olarak düşünecek olursak sadece görsellerden bile bir dünya ziyaretçi çeken ve bu bağlamda ciddi anlamda gelirler elde eden kişiler var. Moda siteleri, yemek tarifi ya da grafik içerikli siteler özellikle görsellerden ziyaretçi çekmek durumundadır. Kısa bir zaman içerisinde resimlerden ciddi anlamda hit çekmenin yolları bulundu ve bu yollar sayesinde artık özgün resimler ile çok daha ciddi bir kesimden hit çekebilmek mümkün oluyor.

Resimlere SEO Yapmak ve Hit Almak
Resimlere SEO Yapmak ve Hit Almak

Resim özgünleştirme, bundan birkaç yıl önce ufak ufak ortaya çıkan ve zaman içerisinde herkesin en çok önemsediği unsurlardan birisi olarak dikkat çekti. Zamana bağlı olarak atılan bu tip adımlar ile birlikte aslında her zaman için bir alternatif olduğunu rahatlıkla görebilme şansına sahip oluyoruz. Resimlerin özgün olması her anlamda web sitelerinizin kalitesi ile alakalı olarak arama motoru nezdinde farklı çağrışımlar uyandırabilir. Bu neden dolayısı ile mantıklı adımlar atmak ve resimleri mümkün olan en fazla şekilde özgünleştirmek gerekir.

Resim Özgünleştirme Teknikleri

Herkes gibi siz değerli web sitesi sahipleri de web sitelerinize içerik eklemek için resim kullandığınızda bu resimleri Google arama motorunda en yüksekte çıkan resimlerden buluyorsunuz. Öncelikle bu çok yanlış. Görsellerinizi öncelikli olarak Yandex arama motorundan alın. İki sistemin listeleme mantığı farklıdır ve Yandex’de üst sırada olan bir resim Google sıralamalarında hiç olmayabilir ve bu resmi özgünleştirerek listeye sizler sokabilirsiniz. Bu önemli bir detay. Bunun dışında;

  1. Resim açısını yatay bakımdan değiştirmek ve objelerin yer değişmesini sağlamak
  2. Renk değiştirerek resmin daha farklı bir seçenek sunmasını sağlamak
  3. Resimlerin piksel bazında boyutları ile oynamak
  4. Sitenizin logosunu resimlerin üzerine eklemek
  5. Resmin özellikler sekmesinde ki açıklamalarını değiştirmek ve yıldız değerlendirmesi eklemek

çok büyük önem arz eden diğer unsurlardan birisidir. Bu sayede benzer resimlerin önüne geçerek her halikarda görsellerden hit almanız çok daha kolay ve etkin bir hale bürünecektir.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

2 Yorumlar

  1. Bir ziyaretçinin, görsellerden geldiğini nereden bileceğiz?

  2. Yemek tarifleri

    Çok teşekkür ederim, yazı kadar resimlerinde özgün olması + puan tabi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.