WordPress Site İçi SEO Ayarları

Dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden birisi olan WordPress için site içi SEO ayarları ile alakalı bilmeniz gereken çok önemli detaylar var. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde bildiğimiz gibi internet üzerinde açılan web sitelerinin rakamlarında ki büyük artış, online ortamda arama motorlarının gözünde de bir nevi rekabet ortamının çetin hale gelmesine etkili oldu. Zamanla ortaya çıkan yeni nesil algoritma mantıkları ile birlikte bir web sitesini her anlamda geliştirmek için yapılması gerekenler de önemli bir seçenek haline geldi.

WordPress sistemlerde site içi SEO ayaları ile alakalı olarak en iyi yapılandırmaları sunduğunuz takdirde kısa süre içerisinde çok ciddi bir şekilde maddi gelir elde etmeniz mümkün hale gelecektir. Zaman içerisinde bu maddi gelirlerin ziyaretçi odaklı olması akabinde marka değerine sahip bir web sitesi olmanız da aşikar. Türkiye genelinde bu sektöre girerek sadece gelir amacı ile web sitesi açan kişi ve firmaların sayısı o kadar fazla ki buna inanmak da son derece güç. Bu nedenle rekabet fazla ve bilgi içerikli web sitelerinin sayısında da çok ciddi bir azalma söz konusu.

Wordpress Site İçi SEO Ayarları
WordPress Site İçi SEO Ayarları

WordPress On Page SEO mantığı olarak da bilinen ve kısa zaman içerisinde herkesin önemsemesi gereken belli başlı teknikler vardır. Site içi ayarları zaman içerisinde ne denli önemserseniz kısa süre içerisinde elde edeceğiniz olumlu sonuçların niteliği de yüzünüzü güldürecek nitelikte olacaktır. WordPress bir site için kısaca yapmanız gereken ayarlar aşağıdaki gibi listelenebilir;

 1. All in One SEO Pack yardımı ile web sitenizin tüm META TAG ayarlarını tek bir panel üzerinden yapabiliyor, site haritası oluşturabiliyor, sosyal medya bağlantılarını da sorunsuz bir şekilde yapabilme şansına sahip oluyorsunuz.
 2. Google XML Sitemap eklentisi sayesinde harici ve dinamik bir site haritası oluşturmak için kullanılabilecek son derece mükemmel bir sistem olarak dikkat çekecektir.
 3. Rich Snippets eklentileri ile birlikte arama motorlarında yıldız, yazar isimleri ve video ikonları çıkarmak için eklenti kullanabiliyorsunuz.
 4. Simple Tags eklentisi ile birlikte otomatik olarak site içi linkleme ayarlarını yapabilme şansına da sahip olabiliyorsunuz.

 

Hakkında

İlginizi Çekebilir

WordPress Kurumsal SEO

WordPress kurumsal SEO anlamında da dünyanın en gelişmiş içerik yönetim sistemleri içerisinde yer alıyor. Dünya …

2 Yorumlar

 1. Popüler Filmler

  Merhaba bizim bir film sitemiz var keyword aramada 4 sayfalarda cıkıyor site 3 aylik daha. Bizim istedigimiz keyword aramada ilk sayfa ve ilk sirada cikmak eskiden bu site ismini aradigimizda kolay olabilirdi son algoritmalarla çok sey degismis
  Bizim ne gibi bir yol izlememiz gerekir. Popüler film izle yazinca 2 sayfada çıkıyor popüler filmler yazinca 4 sayfada. Popüler filmler yandex ve bing de ilk sayfada cikiyor bi google da ciksak yeter

 2. aksaray haberleri

  haber sitem köklü ve tanınmış bir site ama bir süre önce asp yazılımdan wordpress e geçiş yapıldığı için sıralamalarda epey geriledi. tekrar eski konumuna gelmesi için uğraşlar veriyoruz. bilgiler için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.