Yandex SEO Araçları ve Önemi

Bildiğimiz gibi SEO, artık farklı arama motorlarının ortaya çıkması ile birlikte çok daha önemli hale geldi. Kısa bir zaman dilimi içerisinde Yandex SEO araçları ile alakalı olarak da insanların yoğun bir ilgisi söz konusu. Dünyanın en çok kullanılan arama motoru her ne kadar Google olsa da artık kendi çapında bu sektörde rakip olmak için ortaya çıkan arama motorları da söz konusu. Televizyon reklamları ile kısa zaman içerisinde yaygınlaşan ve dört büyük futbol takımı ile de sponsorluk anlaşması yaparak özel tarayıcı sistemleri geliştiren Yandex, bugün Microsoft arama motoru olan Bing sistemini dahi çok ciddi anlamda geride bıraktı ve ülkemizde önemli bir kesim bu sistemi tercih ediyor.

Google nezdinde herhangi bir tehlike durumu oluşturmasa da zaman içerisinde kullanıcı kitlesini zaman içerisinde sürekli olarak genişletmeyi başarmıştır. Hal bu olunca web sitesi sahiplerinin sadece Google arama motorunda değil Yandex üzerinde de var olabilme ve ziyaretçi kitlesine ulaşabilme çabası doğdu. Yandex SEO araçları işte bu neden dolayısı ile çok ciddi şekilde önem kazandı. Bir web sitesine her ne olursa olsun mümkün olan en geniş sahadan ziyaretçi çekmeyi hedeflemelisiniz ki Yandex arama motoru da bunlardan birisidir. Nitekim zaman içerisinde sistemlerini çok daha ciddi bir şekilde geliştirerek webmaster uygulamacılarının en çok kullandıkları birkaç sistem de geliştirdiler.

Yandex SEO Araçları
Yandex SEO Araçları

Yandex SEO Araçlarının Önemi

Google arama motorunda olduğu gibi Yandex arama motorunda da botların sitelerinizi kolay bir şekilde algılayabilmesi için bu sistemleri kullanmanız sizler için en mantıklı adımlardan birisi olacaktır. Zaman içerisinde ortaya çıkan ve insanların beklentilerini karşılayarak ciddi bir hit kaynağı durumuna bürünen Yandex sisteminin sunduğu araçları kullanarak kısa zaman içerisinde çok önemli gelişmelere tanıklık edebilme şansına da sahip olabiliyorsunuz. Google arama motoruna nazaran Yandex üzerinde fark yaratmak çok daha kolay.

Yandex Metrika aracı, günümüz web sitesi sahiplerinin en çok tercih ettikleri istatistik izleme sistemi oldu ve Google Analytics sistemini neredeyse geride bırakma noktasına yaklaştı. Bu sistem tamamen ücretsiz olarak çalışan ve aynı zamanda ziyaretçi takibi yaparak sitenizin kapalı kaldığı durumlarda cep telefonu mesajı ile haber veren gelişmiş bir sistem olarak dikkat çekiyor. İlerleyen süreçte bu sistem ile alakalı olarak çok daha detaylı bilgiler sunacağız.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

GTMetrix

GTMetrix SEO Aracı

Arama motorlarında ki rekabetin artması ile birlikte bu sektör içerisinde SEO araçları ile alakalı olarak …

2 Yorumlar

  1. parasız olması ve cep telefonu uyarı sistemi olması harika

  2. Hocam yandexin diğer araçlarıyla ilgilide bilgilendirme yaparsan sevinirim takipteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.