Seo Danışmanı Müşteriye Güven Vermeli !

seo-danismaniSeo’da işin teknik kısmı büyük önem taşıyor ama gelgelelim teknikten daha önce gelen konularda var. Doğru müşterinin bulunması, bütçenin ayarlanması ve kurumsal müşteriye güven aşılanması bu işin başlangıcı olarak nitelendirilebilir.

Bu yazımızda seo danışmanının müşteriye güven vermesi için yapması gereken konuları anlatacağız.


Seo danışmanı iş görüşmesinde müşteriye bir takım vaatlerde bulunması gerekiyor. Bilindiği üzere internet ortamında sözde seo danışmanı bolluğu mevcuttur. Bu nedenlerden dolayı, bu kişilerden farkınızı ortaya koyabileceğiniz çalışmaları, vaatlerinizi ve özellikle bu konuları anlatırken sade, etkileyici, güven veren bir anlatım biçimi kullanılmalıdır.

Müşteriye Yükselme Garantisi Verin !

Seo çalışması yaptıracak olan müşteriye, Google’da yükselme garantisi ve en doğal seo tekniklerini uygulayacağınıza dair vaatler verebilirsiniz. Tabiki bunları verirken çalışmalarınızda bunları göstermeli ve bu vaatleri sözde bırakmamalısınız. Müşteriler seo’da Google’da yükselmeyi amaçladıklarından, gözle görülür yükselişler elde etmesi gerekecektir. Bu nedenden dolayı konunun iyi bir şekilde anlatılması gerekiyor.

google-seo-danismani

Spam’dan Uzak Bir Çalışma

Müşterilerin kafasındaki en büyük soru işaretlerinden bir taneside spam konusudur. Ucuz fiyata black hat seo teknikleri uygulayan kişiler nedeniyle bir çok firmanın web sayfası filtre cezası yemiştir. Buda firmaların bu işi iki kere düşünmesine neden oluyor. Müşteriye seo vaatlerinde bulunurken, spamdan uzak, doğal bir çalışma garantisi sunabilirsiniz. Yapacağınız seo çalışmaları ilerki zamanlarda gerçekleşebilecek olan Google algoritma güncellemelerini kapsamalı ve spam’ın uzağında çalışmalar olmalıdır.

Yasal Seo Danışmanı Olun !

Belkide müşterilerin en çok önem verdikleri konu yasallık konusudur. Yasal, faturalı iş yapan seo danışmanları her zaman bir adım öndedir. Fatura kesebilen, belirli bir yeri olan ve özellikle müşteri temsilcileri bulunan seo firmaları her zaman daha fazla güven almıştır. Bu nedenden dolayı yapacağınız seo işlerinde mutlaka faturalandırma yapmalısınız ve bunu fiyatlarınıza +kdv olarak eklemeyi unutmamalısınız.

Seo danışmanlığında kurumsallık büyük önem taşıyor. Gelişen internet ortamında kurumsal firmalar seo firmaları ararken, aradıkları firmanın kurumsal olmasına büyük önem gösterirler. Bu nedenden dolayı seo firmalarınında yavaş yavaş kurumsallaşması gerektiği gerçeği ortaya çıkıyor.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

4 Yorumlar

  1. Profesyonel anlamda seo eğitimi alarak sitelere yardımcı olmak ve etkili çözümler sunmak istiyordum. Web adresiniz sayesinde çok daha donanımlı ve bilgi sahibi oldum. Bu konuda yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

  2. seo için güveni ilk başta değil de sonda yaşamak önemli olan. yani birinin tavsiye edebilmesi için sonucunun harika olması gerekiyor. sizin sitenizden oldukça etkileyici bilgiler aldım. teşekkürler.

  3. SEO alanı genel olarak hiç bilmediğim bir alan olarak hep aklımda kalmıştır. özellikle yazıda da bahsedildiği gibi doğru müşterinin bulunması epey bir zaman almaktadır. yazınızı özenle takip ederk nasıl davranmam gerektiği konusunda daha çok bilgilendim teşekkür ederim.

  4. Evet internet ortamında her ne kadar seo danışmanlığına çok rastlansada güvensizlikten ve iş görüşmelerinde ki yetersizlikte dolayı hep önyargılıydım. Yazınız gerçekten tam önemli konu üzerinden ele alınmış ‘güven ‘ ilk şart..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.