Güzel Bir Seo Aracı

site-explorer-araciSiz değerli ziyaretçilerimiz için devamlı olarak yeni seo araçları araştırmakta ve bu araştırdığımız araçları sizlerle paylaşmaktayız. Bu yazımızda yeni keşfettiğimiz bir araç olan siteexplorer.info’nun ne işe yaradığını, faydalarını ve seo analizinde bize yardımlarını anlatacağız. Seo’da en önemli konuların başında seo analizi gelmektedir.

Sitenin backlinkleri, backlink aldığı siteler, backlink alınan sitelerin pagerank değerleri, anchor text kelimeleri, backlink alınan sitelerin alexa değerleri, seo trustrank değeri ve buna benzer bir çok kriter seo analizinden elde edilebilir. Site explorer’ın sizlere sunduğu en güzel özelliklerden bir tanesi “detaylı backlink analizi” dir.

site-explorer-araci

İnternetteki popüler seo analiz araçlarını incelediğinizde, seo danışmanına mutlaka bir kısıtlama getirilir. Backlink analizi yapıldığında 5 siteden alınan backlinklerin gösterilmesi ve daha fazla backlink gösterimi için ücretli üyelik seçeneklerine yönlendirmeler yapılmaktadır.

Ücretsiz şekilde detaylı, doğru analiz yapılacak araçlarında sayısı bir hayli az. Site explorer’ın sunduğu bu araçta, detaylı backlink analizi, anchor text bağlantı şekilleri, backlinklerin pagerank değerleri, alexa değerleri ve buna benzer bir çok özellik ücretsiz ve sınırsız bir şekilde kullanılabilmektedir.

analiz-sonucu

Bu sayede elde edilen sonuçta, web siteniz için anahtar kelime yoğunluklarınızı öğrenmiş olur ve bu yoğunluk durumuna göre farklı anahtar kelimeler ile seo çalışmalarınızı devam ettirebilirsiniz. Aracın bir güzel özelliğide, toplam alınan backlinklerin hesaplanarak site değerinin verilmesidir. Alınan backlinklerin grafiksel olarak dağılımlarınında verildiği bu araç, tamamen ücretsiz ve kısıtlamasız bir araçtır. Bu nedenden dolayı piyasadaki ücretli bir çok aracın, ücret karşılığında yaptığı analizleri ücretsiz bir şekilde bu araçtan yapabilirsiniz.

Siteexplorer.info adresindeki bu aracı kullanmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

GTMetrix

GTMetrix SEO Aracı

Arama motorlarında ki rekabetin artması ile birlikte bu sektör içerisinde SEO araçları ile alakalı olarak …

3 Yorumlar

  1. Gerçektende güzel bir seo aracıymış, sitemi analiz ettiğimde backlinklerimin oranlarını ve anahtar kelime çeşitliliği görebiliyorum. Buda yaptığım seo çalışmasında siteme büyük avantajlar sağladı. Bu analize göre çalışmalarımı devam ettirmeye devam edeceğim. Teşekkürler elinize sağlık.

  2. Ben de kullanıp sitemi test ettim gayet başarılı bir siteye benziyor.Dış linklerin önemini,zarar ve faydasını daha iyi anladım.Detaylı analiz olayı birçok sitede bulunmuyor bu açıdan ayrı beğendim.

  3. Şu an internet üzerinde farklı birçok SEO aracı bulunuyor. Site exploreri sizin sayenizde keşfettim. Diğer SEO optimizasyon ve inceleme araçlarına göre çok daha iyi diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.