SEO Uyumlu Makale Nedir? Nasıl Yazılır? Faydaları Nelerdir?

Seo uyumlu makaleSEO uyumlu makale  son dönemlerde bu sektör içerisinde yer alan insanların en çok sordukları sorulardan birisi olarak bunu söyleyebiliriz. Çok kısa bir zaman içerisinde arama motorlarının insanlar için olmazsa olmaz bir hal alması ile birlikte web sitesi sahiplerinin en büyük çabalarından birisi olarak SEO çalışmaları gösterilebilir. Bundan 8 yıl kadar önce SEO kavramının ilk çıkmaya başladığı zamanlarda yapılan çalışmalar ciddi anlamda kolay olarak görülüyordu ancak durum bundan tamamı ile farklıydı. SEO yapmak için birkaç farklı siteden backlink almak yetiyordu.

Günümüz sistemlerinde ise web sitelerinin sayısının artması ile birlikte değerlendirme mantığı da değişti. Google SEO kavramını her geçen gün daha farklı noktalara taşıdı ve bu neden dolayısı ile bu sektörde hizmet sunan kişi ve kuruluşların da kendini buna göre ayarlamasını istedi. Bilişim teknolojilerinin ve yazılımların gelişmesi ile birlikte arama motoru botlarının siteleri anlama, derecelendirme ve sıralama mantığı da gelişti. Bu da demek oluyor ki bundan 8 – 10 yıl kadar önceki uygulama mantığının hepsi rafa kaldırıldı. Günümüz uygulamalarında olmazsa olmaz çalışmalar vardır. SPAM sorunu yaşamamak ve web sitelerinin arama sıralamalarında yükseklerde çıkmasını isteyen insanların en büyük dostlarından birisi de kuşkusuz ÖZGÜN İÇERİK olacaktır.

SEO Uyumlu Makale Nedir?

Bu kavram, bizlerin tamamen özgün bir şekilde ve SEO kurallarına uygun olarak yazılmış olan içeriklere verdiğimiz genel bir tabir olarak nitelendirilebilir. Her ne olursa olsun SEO kavramında değişmeyen tek şey “ÖZGÜN İÇERİKLERİN HER ZAMAN FAYDA SAĞLADIĞI” gerçeğidir. Biliyoruz ki arama motorları her zaman için benzersiz ve kaliteli içerikler geliştiren web sitelerini yükseklerde tutmuş ve bu anlamda sıralama ölçütlerini oluşturmuştur. Türkiye genelinde SEO kavramı da yavaş yavaş özgün içerik üzerine yoğunlaşmıştır.

Sitelerinize SEO kurallarına uyarak ekleyeceğiniz benzersiz içerikler, zaman içerisinde inanılmaz bir yükseliş gösterir ve bu yükseliş sayesinde de web sitenizin ziyaretçi sayısında ve dolayısı ile gelirlerinde de ciddi bir artış söz konusu olacaktır. Gelişmiş internet teknolojileri doğrultusunda web sitelerini değerlendirmenin en öncelikli yöntemlerinden birisi de SEO uyumlu makale olmuştur.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Öncelikli olarak web sitenizi açtığınız ilk gün itibari ile özgün içerikli bir yapıya dayanmanız çok önemlidir. Zira işi en başından sıkı tutarsanız arama motorlarının gözünde otoritet site olabilmeniz o kadar kolay bir hale bürünecektir. SEO kavramı her ne olursa olsun tüm web sitelerinin dikkate alması gereken bir kavram olması nedeni ile bilişim sektörünün ortak paydalarından birisidir. Sitelerinize özgün içerik girerken dahi uymanız gereken kurallar bütünü olduğunu unutmayınız. Özgün içerik tek başına bir anlam ifade etmez ve kurallara uyulması beklenir. Şimdi siz değerli SEO KRİTER okuyucularını bu anlamda bilgilendirmek ve fikir edinmenizi sağlamak amacındayız.

 1. Öncelikli olarak Google arama motorunda en çok aranan başlıkları tercih etmeye çalışmalısınız.
 2. Sitenize ekleyeceğiniz içeriklerde minimum 300 kelime kullanmanız çok iyi olacaktır.
 3. Sitenize ekleyeceğiniz tüm içeriklere ALT etiketi girilmiş ve mümkün mertebe özgünleştirilmiş kaliteli görseller ekleyiniz.
 4. Sitenize yazacağınız yazıların uzunluğuna göre anahtar kelime dağılımı yapmalı ve SPAM uygulamamalısınız.
 5. Siteniz içerisinde eklediğiniz bir yazı ne kadar uzun ise içerisinde ki bilgi o kadar fazla olacak ve botların beğenisini kazanacaktır.
 6. Site içi yazılarınızda H TAG kullanımı çok önemlidir.
 7. Site içi link hiyerarşisi kurmak çok faydalı olacaktır.
 8. SEO uyumlu makale kavramını özellikle sosyal medya üzerinde de sıklık ile kullanmak ve paylaşımlar yapmak iyi sonuçlar doğurur.
 9. Yazılarınızda anahtar kelimeler kalınlaştırılmış şekilde yer almalıdır.
 10. Yazılarınız okuyucuyu sıkmasın diye arada renklendirmeler, altı çizili cümleler kurabilir ve kullanabilirsiniz.

SEO Uyumlu Makalenin Faydaları Nelerdir?

 • Öncelikli olarak tamamı ile özgün ve çalıntı olmayan bir içerik hazırladığınızdan dolayı arama motorlarının gözünde güvenilir olma olasılığınız yükselecektir.
 • Çok daha kısa bir zaman zarfı içerisinde otoriter site mertebesine yükselebilirsiniz.
 • Bir süre sonrasında indexlenme hızınızda çok ciddi bir artış söz konusu olacaktır.
 • Eklediğiniz tüm özgün içerikler, kendi sınıfında daha yüksek sıralamalarda yer alacaktır.
 • Yüksek sıralamalar akabinde sitenizin günlük ziyaretçisi artacak ve maddi gelirlerinizde de yükselme görülebilecektir.
 • Alan adınız ve sitenizin içeriği yıllandıkça içeriğinizde en iyi siteler arasında girebileceksiniz.

SEO uyumlu makale kısaca bu şekilde özetlenebilir. Web sitenizin eklediğiniz içeriklerden makimum düzeyde fayda sağlamasını istiyorsanız mutlaka bu hususlara dikkat etmeniz gerekir.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

2 Yorumlar

 1. Seo uyumlu makale yazmanın ne denli önemli olduğunu bu yazıda öğrenmiş oldum. Bu zamana kadar farklı sitelerden beğendiğim makaleler yerine özgün yazıcılar hazırlayıp yayınlamaya başlayacağım.

 2. Her zaman seo uyumlu makale hazırlamak istiyorsanız ögün olması çok ciddi bir etken olacak ve sitenizi arama sayfalarında ciddi bir şekilde yükselmesini sağlamaya yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.