Whois Backlink Seo’ya Faydaları Nelerdir ?

whois-backlink-seo-onemiWhois backlinkler, whois sitelerinde sorgulatmalar sonucunda elde edilen backlink türleridir. Genel olarak incelendiğinde “dofollow” olacak şekilde backlinklerin verildiği anlaşılan bu tarz siteler, arama motorları tarafından çok hızlı indexler almaktadır. Bu da doğal olarak bu tarz platformlara eklenen web sitelerinin sayfa kısımlarının kısa zamanda indexlenmesi anlamına gelebilmektedir. Konuyu biraz daha açalım ve yazımıza devam edelim.

Who is siteleri, web sitenin whois bilgilerinin sorgulatıldığı veya web site fiyatı, seo skoru gibi bir takım farklı sorgulama siteleridir. Bu tarz sitelerde sorgulatmalar yapıldığı, site yazılımı web siteyi veri tabanına kayıt ederek bu siteye özel bir sayfa ve url oluşturur. Bu sayfa ve url’yi örnek vererek gösterelim.

seo-kriter-whois

Siteye özel otomatik olarak oluşturulan bu sayfada web sitenin sorgulama sonuçları ve url’si bulunmaktadır. Her whois sorgulama sitesinde bu url’nin olacağına garanti veremeyiz. Amacımız bu tarz sitelerde dofollow bile olsa backlink elde etmek olacaktır. Sorgulama sonucunda site tarafından oluşturulan sayfa, Google tarafından hızlı bir şekilde indexlenir.

Bu indexleme esnasında sayfada bulunan web sitenin bağlantısı sayesinde, Google botları sitenize çok kısa zamanda ulaşır ve indexlenmesi gereken sayfaları kısa zamanda indexler. Bu da whois sitelerinde yaptırılan sorguların sitenizin index hızını arttırdığına bir kanıttır.

Whois backlinkler ücretsiz backlink almanızı sağlamakla birlikte daha doğal bir seo yapınızın oluşmasına olanak sağlar. Backlinklerin nofollow olması, daha doğal bir izlenim çizeceği için dofollow backlinklerinizin orantılanmasına katkıda bulunacaktır.

Yeni Siteler Dikkat Etmeli !

Yeni açılan web siteleri kısa zamanda yüzlerce hatta binlerce elde ettiği whois backlinkler nedeni ile filtre cezalarına maruz kalabilir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için yeni sitelerin zamanla bu tarz backlink türlerini edinmesi gerekmektedir.

Yeni açılan web sitelerinin 3 aylık bir yayın sürecinden sonra whois backlink türlerini elde etmesi daha iyi olacaktır. 3 aylık bu zaman içerisinde ise sitenize özgün içerik girerek ve sosyal medya tanıtımları yaparak web sitenizi güçlendirebilir ve web sitenizin seo temelini sağlam bir şekilde atabilirsiniz.

Whois Backlink Sorgulama Siteleri

Bu tarz siteleri tek tek aramak yerine toplu whois sorgulama sitelerini kullanmanız çok daha hızlı ve verimli olacaktır. Toplu whois sorgulaması yapabileceğiniz sitelerden bazılarını aşağıda sizler için listeledik. Bu listede bulunan sitelerden whois backlink elde edebilirsiniz.

http://www.pingmyurl.com
http://www.imtalk.org/cmps_index.php?pageid=IMT-Website-Submitter
http://users5.nofeehost.com/backlinkgenerator/
http://www.freebacklinkcreator.com/backlinks/backlink.php
http://marketingblogonline.com/autobacklinks/

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Aramalarında Haritalı Sonuçlar

Google Aramalarında Haritalı Sonuçların Önemi

Bir miktar geçmişe gitmemiz gerekirse SEO konusunun çok eski zamanlardan itibaren başladığını sizlere aktarabiliriz. Gerçek …

4 Yorumlar

  1. Gerçekten açıklayıcı bir başlık olmuş. Backlink sisteminin nasıl yorumlanacağını bilmek site sahipleri için çok önemli.Ayrıntılı açıklama için teşekkür ederim.

  2. Açıklamalarınız özellikle yeni site sahipleri için son derece önemli bilgiler taşıyor. Sitelerin çok daha güvenle inşa edilebilmesi için açıklamalarınıza uyulması bence gerçekten önemli. Açıklama için teşekkür ederim.

  3. Whois backlink küçük çaplı bir backlink diyen adamlara inanamıyorum. Backlink açısından bence en etkilisi ve en kısa sürede etki edeni budur. Bu yazıda da en iyi şekilde açıklanmış

  4. whois backlink gerçekten çok önemli bir backlink faktörü. Bu nedenle uğraşılması gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.