WordPress İçeriklerini Seo Uyumlu Hale Getirmenin 5 Yolu

wordpress-seo-duzenlemelerWeb siteniz için yaptığınız bir çok seo çalışması bulunmaktadır. Bu seo çalışmalarının dışında üzerinde fazlasıyla önem vermemiz gereken bir seo çalışması ise web sitenizin içeriklerinin seo uyumlu hale getirmektir. Web site içeriklerini seo uyumlu hale getirmek  arama motorları için oldukça etkili bir çalışma olacaktır.

Bildiğimiz gibi arama motorları içeriklerin gerçek kişiler için oluşturulmasını her an bizlere hatırlatırlar. Web site içeriklerinin seo uyumlu hale getirmek gerçek kişiler için en uyumlu hale getirmek demektir. Site içeriklerinizi seo uyumlu hale nasıl getirebilirisiniz?

1- Line-Height

Web sitenizin içeriğinin büyük bir kısmını oluşturan yazılarınız için kullanacağınız bir özelliktir. Web site içeriklerinizi gerçek kişiler için oluşturduğunuzu düşündüğümüzde yazılarınızın satır aralıklarının mesafesi okuyucuların yazılarınızı ne kadar rahat okuyabileceklerini belirler. Yazılarınızın satır aralıklarını ne çok fazla mesafede ne de çok dar bir şekilde tutmalıyız. Bu şekilde yazılarınız okuyucularınız tarafından çok daha rahat bir şekilde okunacaktır. Bu da web sitenizin istatistiklerini olumlu yönde etkileyecektir.

Yazılarınızın satır aralıklarını belirlemek için CSS kodlarınız arasında bulunan line-height etiketini düzenleyebilirsiniz.

2- Resim Etiketleri

Web site içeriğinizi oluşturan bir diğer element ise yazılarınız da kullandığınız resimlerdir. Kullandığınız resimlerin etiketlerini belirtmeyi ihmal etmemelisiniz. Resimlerinize ekleyeceğiniz etiketler arama motorlarının resminizin yazınız ile olan alakasını anlamasında yardımcı olacaktır. Ekleyeceğiniz resimler ve resimlerinize eklediğiniz etiketler sayesinde zengin bir içerik oluşturmuş olursunuz. Arama motorları üzerinden yapılan resim aramalarından da web sitenize trafik kazanmış olursunuz.

WordPress gibi içerik kontrol yöntemleri için resimlerinizi seo uyumlu hale getirmek adına kullanabileceğiniz eklentiler bulunmaktadır. WordPress kullanarak kurduğunuz web siteniz için Seo-image eklentisini kurduğunuzda resimlerinizi seo uyumlu hale getirmek sizin için çok daha kolay bir hale gelecektir.

3- Yorumlar

Yorumlar arama motorları için oldukça önemlidir. Yazılarına sürekli yorum yapılan bir web sitesi arama motorları için güncel bir sitedir. Fakat web sitenizin yazılarına sürekli yorum yapılabilmesi için içeriğinizin kaliteli ve okuyucular tarafından dikkat çekiyor olması gerekmektedir.

Yazılarınıza okuyucularınızın yorum yazması için yazılarınızın sonlarına doğru onları yorum yazmaya teşvik edecek bir şeyler ekleyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse yazılarınızın sonralına doğru okuyucularınıza soru sorabilirsiniz. Ya da yazınıza ilk yorumu siz yazarak bir tartışma ortamı yaratabilirsiniz.

4- İçerik Kraldır

Web siteniz için hazırladığınız yazılarda ilk yapmanız gereken seo olmamalıdır. Yazılarınızı okuyucularınız için en ideal bir şekilde hazırlamaya çalışın. Yazınızı hazırladıktan sonra yazınız için anahtar kelime optimizasyonu yaparak yazınıza seo çalışması uygulayabilirsiniz.

Web siteniz için hazırladığınız yazılar için anahtar kelime optimizasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken bir noktada anahtar kelimelerinizin yazınız içerisinde ki yoğunluğudur. Yazı başlığınız dahil olmak üzere yazınızda kullanacağınız anahtar kelime yoğunluğu yazınızda bulunan kelime sayısının %2 si ile %3 oranını geçmemesi en ideal anahtar kelime yoğunluğu oranı olarak belirlenebilir.

5- Xml Sitemap

Web sitenizin bir site haritası olması gerekmektedir. Arama motorlarının sitenizi daha rahat analiz edebilmelerini web sitenize ait bir site haritası ile sağlayabilirsiniz. WordPress alt yapısını kullanarak kurduğunuz web siteniz için site haritası oluşturan eklentileri kullanabilirsiniz.

WordPress Xml Sitemap Generator eklentisini sitenize kurarak otomatik olarak web sitenize ait bir site haritası oluşturabilirsiniz. Eklenti sayesinde yayınladığınız her yeni içerik için otomatik olarak bütün arama motorlarına ping göndererek içeriğinizin çok daha hızlı index almasını sağlayabilirsiniz.

Web siteniz için içerik hazırlarken önceliğinizin kullanıcılar olmasına özen gösterin. Web site içeriklerinizi arama motorları için değil de gerçek kişiler için hazırladığınızda site değerinizin otomatik olarak yükseleceğini unutmayın.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları

WordPress kalıcı bağlantı ayarları sayesinde kullanıcıya kendi başına On Page SEO (Site içi SEO Optimizasyonu) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.