WordPress Temalara Nasıl SEO Yapılır?

Günümüz arama motorlarında dikkat edilen birçok unsur var ve WordPress temalara SEO yapmak internet üzerinde son dönemlerin en çok araştırılan unsurlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Birkaç sene içerisinde meydana gelen gelişmeler ve arama motorlarının web sitelerini değerlendirmede çok daha fazla seçici davranması birçok farklı konuda uygulamalar yapma zorunluluğunu beraberinde getirdi diyebilmekteyiz. Artık arama motorları nezdinde SEO bakımından en çok önemsenen unsurlardan birisi de kuşkusuz ki temaların hızlı çalışması ve VALİDATİON kurallarına uygun olmasıdır.

Günümüzde oluşturulan temalar özellikle SEO puanı açısından yüksek bir şekilde geliştiriliyor ancak her ne olursa olsun bu puan web sitenize içerik girdiğiniz zaman çeşitli şekillerde düşebilir. Bunların önüne geçmek için dikkat edilmesi gereken unsurlar olduğunu unutmamak gerekir. Bu tip sorunların önüne geçmek amacı ile kullanabileceğiniz birçok farklı eklenti bulunuyor. Bu eklentileri en ince detayları ile incelemek ve fikir sahibi olmak gerekir.

Wordpress SEO
WordPress SEO

Bunun için eklentileri kullanarak kısa zaman içerisinde en olumlu sonuçları elde edebilme gibi bir şansınız olacağını unutmayın. Kısacası en çok dikkat etmeniz gereken konu kullanacağınız eklentiler ile alakalı olarak bilgi sahibi olabilmektir. Arama motorları genellikle web sitelerinden şunları bekler;

  1. Sorguların minimum düzeyde olması
  2. Resimlerin hızlı yüklenmesi (CSS Sprite tekniği benimsenmiştir)
  3. Tarayıcı önbellekleme kavramının site içerisinde aktif olması
  4. Kullanıcıların yorum resimlerinin (Gravatar) yer kaplamaması
  5. W3C standartlarına uygun tema kodlaması

ya da bu gibi birçok önemli detay. Tabi ki bu sorunların tamamını giderebilmek için sizlere birçok önemli seçenek sunuluyor. Eklentiler yardımı ile bu anlamda ki tüm sıkıntılarınıza net bir şekilde çözüm getirebilme şansına da sahip olabileceğinizi belirtmek istiyorum. Bazı eklentileri inceleyecek olursak;

  1. WP-Smush İT: Resimleri optimize etmek için kullanılan ve en hızlı hale getiren gelişmiş eklentilerden birisi olarak kabul edilir ve WordPress için olmazsa olmazlardandır.
  2. WP-Super Cache: Tarayıcı önbellekleme sistemini aktif eden ve web sitenizin daha hızlı açılmasına yardımcı olan bir sistemdir.
  3. LocalGravatarCache: Kullanıcı gravatarlarını optimize eden gelişmiş bir web sistemidir.

 

Hakkında

İlginizi Çekebilir

WordPress Kurumsal SEO

WordPress kurumsal SEO anlamında da dünyanın en gelişmiş içerik yönetim sistemleri içerisinde yer alıyor. Dünya …

Bir Yorum

  1. Çok iyi anlatım olmuş teşekkürler. Sürekli takipteyim blogunuzu..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.