Ahrefs Nedir? Ne İşe Yarar?

SEO araçları ile alakalı olarak inceleme yazılarımız devam ediyor. Ahrefs, SEO sektöründe en çok tercih edilen araçlar içerisinde yer alıyor ve sunduğu analiz verileri ile en doğru seçenekleri sunduğundan dolayı tüm dünya genelinde benimsenen mükemmel bir sistem haline geldi diyebilmek de mümkün. Birkaç sene içerisinde meydana gelen gelişmeler ve arama motorlarının web sitelerini çok daha farklı şekillerde değerlendirme altına alması yeni yeni seçenekleri beraberinde getirdi. Araçlar artık çalışmalarımız için olmazsa olmazlar arasında.

Backlink analiz konusunda piyasada o kadar fazla araç var ki insanlar hangisini kullanmaları gerektiğini tam olarak anlayabilmiş değiller. Ancak bizler sizlere bu anlamda mümkün olan en doğru bilgiyi vermek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olmak amacındayız. Sistem ile alakalı bazı detayları sunarak fikir edinmenize de yardımcı olacağız.

Ahrefs Baclink ve Domain Analiz Aracı
Ahrefs Baclink ve Domain Analiz Aracı

Ahrefs Nedir?

Dünyanın backlink analizi açısından en doğru sonuçları sunan ve birçok farklı puanlama mantığını içerisinde barındıran mükemmel bir analiz sistemidir. SEO çalışmalarında her ne olursa olsun en çok dikkat çeken unsur backlink unsurudur. Özellikle rakip sitelerin analizinde olmazsa olmazlardan birisi olan backlink analizi için dünyanın en çok tercih edilen aracı Ahrefs isimli araçtır.

Normal şartlarda yıllık ya da aylık olarak alabileceğiniz ücretli bir sistemdir. Kısacası en kesin sonuçları elde edebilmek için ücretli hesap almanız sizler adına çok daha mükemmel sonuçlar doğurur.

Ahrefs Ne İşe Yarar?

Ücretsiz olarak da analiz yapmanıza imkan tanıyan mükemmel bir araçtır ancak detayları daha iyi bir şekilde analiz edebilmeniz için ücretli üyelik olmazsa olmazlardan birisi olacaktır. Birçok farklı puanlama ve analiz seçeneği ile web sitelerini enine boyuna inceleme altına alan gelişmiş bir yapı. Bazı özellikleri şu şekildedir;

 1. Domain rank bazında alan adınızı puanlar.
 2. Web sitenize dışarıdan gelen Dofollow ve Nofollow backlinkleri listeler.
 3. Sitenizin sosyal medyadaki durumunu inceleme altına alır.
 4. Referring Pages içerisidne link aldığımız sitelerin analizlerini incelersiniz.
 5. Yeni ve eski backlinklerin listesini haritasal olarak görebilirsiniz.
 6. Siteniz ile alakalı esas arama kelimelerini inceleme altına alabilirsiniz.

Bunun gibi daha birçok özellik bu mükemmel araç içerisinde sizlere sunuluyor ve fikir edinmenize yardımcı oluyor. Ücretli üyeliklerde tüm detayları enine boyuna inceleme şansına da sahip olabiliyorsunuz.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

SEO Forumları

SEO Forumları ve Bilgi Paylaşımları

Ülkemizde birkaç sene içerisinde önemi anlaşılan SEO kavramının her geçen gün çok daha yaygın bir …

Bir Yorum

 1. Ahrefs türkçe anahtar kelime araştırma ve türkçe google sıra takibi için ne kadar uygun dur, bilindi gibi her SEO Tool her hülkeye göre servis sunmamakta.

  Birde Ahrefs fiyatlara/paketlere bakdım, yanlış anlamadımsa ”Lite 79us” ve sadece 3 adet proje/web site takip için kullana biliyorsun, türkiye şartları için baya bir dengesiz fiyat!

  Bu durumda acaba alternatif olan SEO Araçları var mı türkiye uygun fiyatlarla?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.