Google Adwords Sertifikası Nasıl Alınır?

Bildiğimiz gibi artık internet üzerinden potansiyel kitleye erişebilmek için Google Adwords reklamları mükemmel seçenekler sunuyor. Son dönemlerde bilhassa E-Ticaret siteleri bu reklam seçeneğini fazlası ile tercih ediyorlar ve satış rakamlarındaki ciddi artık aslında herkesi etkiliyor. İnternet üzerinde lider olabilmek ve özellikle reklamlar vermek, ziyaretçi sayısının artışı ve marka değerinin daha ileri safhalara taşınması açısından olmazsa olmazlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebilmekteyiz. Kısacası olmazsa olmazlardan birisidir.

Adwords reklamları vermek sandığınız kadar kolay değildir. Google, öyle bir reklam ağı kurmuş durumda ki reklam verenler kendileri ile online rekabet içerisine giriyor ve en iyi teklifi verenin reklamları arama motorlarında yayınlanıyor. Kısacası kendi başınıza reklam vermek istediğinizde öğrenene ve deneyim edinene kadar çok ciddi rakamları gözden çıkarmış olacaksınız. Ancak bu işin uzmanı kişiler ile çalıştığınız zaman fark yaratırsınız. Google Partners sistemi, firmalara ve kişilere bu anlamda mükemmel seçenekler sunuyor diyebilmekteyiz. Nasıl mı? Google şirketi birçok farklı anlamda şirketlere ya da kişilere diploma veriyor.

Google Adwords Sertifika
Google Adwords Sertifika

Google Adwords Sertifika Nasıl Alınır?

Google iş ortağı olan şirketler kısa zaman içerisinde insanlar tarafından çok daha fazla tercih ediliyorlar. Bu da aslında güven inşa ettikleri anlamına geliyor diyebiliriz. Birkaç sene içerisinde artık bu hizmeti veren şirketlerin sertifika alma gibi bir zorunluluğu ortaya çıktı. Kısacası bu hizmeti vermek istiyorsanız hizmet detaylarını en iyi şekilden bilmeniz gerekir.

  1. Adwords reklam kurallarını iyi bilmelisiniz.
  2. Yayıncılık ilkelerine ait kuralları benimsemelisiniz.
  3. Kelime analizi ve rekabet durumunu en iyi şekilde analiz etmelisiniz.
  4. Rakiplerin reklam yayınlarken kullandıkları bütçeleri en iyi şekilde takip etmelisiniz.
  5. Geçmiş sınavlarda çıkan soru kalıplarını en iyi şekilde öğrenmelisiniz.
  6. SEO teknikleri ile alakalı olarak bilgi sahibi olmalısınız.
  7. İlgi çekici bir reklam nasıl olur, bilmelisiniz.
  8. Görsel ve metin reklam teknikleri ile alakalı çalışmalara hakim olmalısınız.

Kısacası Google İş Ortağı olmak istiyorsanız online olarak bir sınava tabii tutuluyorsunuz ve sınavın ardından başarılı olduğunuz takdirde kişisel ya da kurumsal sertifika sahibi oluyorsunuz. Bu da hizmet anlayışınızın kalitesi açısından çok önemlidir.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Adwords Reklamları Nedir Ne İşe Yarar

Google Adwords, Google arama motorundan yapılan aramalar sonucu ekranda aranan anahtar kelimeyle ilgili en çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.