Seo Müşteri Potansiyeli

seo-musteri-potansiyeliSeo hızlı bir şekilde gelişen bir sektör durumuna gelmiş bulunuyor. Özellikle internet reklamcılığında büyük yatırımlar yapan, büyük bütçeleri reklam için ayıran kurumsal firmalar için bir nimet niteliğindedir.

En etkili reklam metodu, en uygun bütçeli ve hedef kitleye en kısa zamanda ulaşılabilecek bir sektör durumda olan seo’da, bölgesel ve yerel bazlı çalışmaların yapılmasıda mümkündür. Bu yazımızda seo müşteri potansiyelinden ve bu potansiyelden sağlanabilecek kazanımlardan bahsedeceğiz.

Gelişen seo sektörü ile birlikte hızla artan seo danışmanı sayısı, doğal olarak seo’da rekabet hacminide yükseltiyor. Bu kadar danışmanın bulunduğu seo sektöründe, müşteriyi gerçek başarıya götürebilen seo danışmanları her zaman kazanmış ve müşterilerine kazandırmıştır. Seo’da müşteri potansiyelinin çok yüksek olması, nitelikli seo danışmanı arayışları sektörde kaliteli hizmet niteliklerini yerine getirebilecek seo danışmanı ihtiyacını göz önüne koyuyor. Özellikle kurumsal firmaların, kurumsal alanda hizmet verebilen seo danışmanı ihtiyacı göz önüne alındığında, işini temiz ve kaliteli yapabilen seo danışmanlarının “sektördeki potansiyeli” iyi değerlendirebileceği gerçeğini ortaya çıkarıyor.

Kaliteli, işinin arkasında durabilen kurumsal seo danışmanları sektörde her zaman var olmakta ve sıklıkla tercih edilebilmektedir. İnternet ortamının en çok paranın döndüğü alan olan reklamcılıkta, firmalar günlük, haftalık ve aylık olarak büyük miktarlarda reklam bütçesi hazırlarlar. Reklam’dan geri dönüşün iyi sağlanamaması, hedef kitleye tam olarak ulaşılamaması, reklam maliyetinin yüksek olması gibi durumlar göz önüne alındığında seo’nun firmalar için önemini bir kez daha anlayabilirsiniz.

Durumlar böyle olunca, gerçekten memnun bırakacak, müşterinin verdiği hizmetin hedef kitleye doğru bir şekilde ulaşmasını sağlayabilecek seo çalışmaları kurumsal için ilaç niteliğindedir. Üstelik organik arama sonuçlarında üst sıralarda, rakip firmaların üzerinde listelenen firmalar, prestij ve geri dönüş olarak iyi sonuçlar alabilecekler.

Seo’da potansiyel müşterilere ulaşabilmek için öncelikli olarak sektörde en çok hangi sektördeki firmaların reklam verdiğinin tespit edilmesi gerekmektedir. Bunun için Google adwords reklamlarına bakmanı yeterli olacaktır. Misal; “evden eve nakliyat” kelimesini Google yazarak arama yaptığımızda sağ tarafta, reklam veren bir çok firma çıkmaktadır. Bu firmaların çoğu potansiyel müşteridir ve bu denli rekabetli kelime için büyük reklam bütçelerinin döndüğünü söyleyebiliriz. Kurumsal, doğal ve güçlü bir seo çalışması ile benzeri anahtar kelimeler organik arama sonuçlarında üstlerde çıkarılabilir ve firmanın reklam giderleri düşürülebilir. Buda doğal olarak seo danışmanının “aylık seo” gibi düzenli seo çalışmaları ile firmadan para kazanacağı anlamına gelmektedir.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

2015 Popüler SEO Teknikleri

2015 Popüler SEO Teknikleri

2015 yılına girdik ve SEO teknikleri ile alakalı olarak insanların merak ile bekledikleri çeşitli haberler …

3 Yorumlar

  1. Zaten herhangi bir web sayfasını geliştirmenin veya web sayfasından gelir elde etmenin en önemli parçası olduğunu bildiğimiz SEO ile ilgili bu detaylı ve güzel bilgi paylaşımı için teşekkürler…

  2. Selin Akaydın

    Sahip olduğumuz sitenin popülerliğinin artmasında ve arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını SEO çalışmaları ile elde edebiliriz. Seçilen uygun Google Adwords reklamları ile siteniz güncelliğini korurken kazancınız da aynı doğrultuda artacaktır.

  3. Sosyal medyanın günümüzdeki önemi bence de kesinlikle yadsınamaz. SEO reklamlarının da sosyal medyada yayınlanması oldukça doğru bir tercih. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Böylelikle SEO hakkındaki her şeye sosyal medyadan ulaşılabilme imkanları da doğmuş oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.