Adsense Ban Sorunundan Kurtulma Yolları

Google Adsense, web sitesi sahipleri için önemli bir maddi gelir kaynağı olarak nitelendirilebilir. Adwords sisteminden reklam veren firmaların ya da kişilerin reklamları Adsense yayıncılarının web sitelerinde yayınlanır ve tık başı ödeme bu yayıncılara doğrudan aktarılır. Kısacası internet siteleriniz üzerinden para kazanmak istiyorsanız Adsense, olmazsa olmazlardan birisi olarak nitelendirilebilir. Ancak zaman içerisinde bu sistem için de oldukça katı kurallar geliştirildi. Web sitelerinizin değerlendirme ve yayın aşamasında sürekli olarak inceleme altında olduğunu ve ceza alabileceğini kesinlikle unutmamalısınız.

Google Adsense ban, son dönemlerde web sitesi sahiplerinin sıklık ile yaşadıkları problemlerden birisi olarak da dikkat çekiyor. Birkaç sene içerisinde web sitelerinin online reklam bazında yeniden değerlendirme altına alınması ve etik kurallarının incelenmesi safhasında yaşanan gelişmeler, web sitelerinin önemli bir çoğunluğunun reklam yayıncılığı sistemine ceza olarak geri döndü. Bu da demek oluyor ki web sitelerinizde çok ciddi sıkıntılar var ve bu sıkıntıların üstesinden gelmek için hummalı bir çalışma gerekir.

Google Adsense Ban
Google Adsense Ban

Adsen Ban Sorunundan Kurtulma Yolları Nelerdir?

Böyle bir sorun ile karşı karşıya kaldığınız zaman yüksek ihtimal ile siteniz birçok farklı nedenden dolayı ceza almış olabilir. Bu anlamda dikkat etmemiz gereken çok önemli unsurlar var. Siteniz, içeriğindeki bazı materyaller nedeni ile ban cezası almış olabileceği gibi aynı zamanda domain bazlı olarak listelerden silinmiş olabilir. Adsense kuralları son derece katıdır ve bunu harfi harfine takip ederek bilgi sahibi olmak önemlidir. Şimdi sizleri kurtulma yöntemleri ile alakalı olarak biraz bilgilendirmek istiyoruz;

  1. Web sitenizin içeriklerini kontrol edin. İçeriğinizde illegal, cinsel içerikli resim ve linklerin olmadığını onaylayın.
  2. Siteniz içerisinde illegal sitelere bağlantı olmamasına dikkat edin. Var ise bu bağlantıları yok edin.
  3. Web siteniz hosting bazında da BAN yemiş olabilir. Hosting hesabınızı değiştirme yoluna gidin.
  4. Web siteniz domain bazlı BAN yemiş olabilir. İlerleyen süreçte domaininizi değiştirmek zorunda kalabilir ve 301 yönlendirmesi durumu ortaya çıkabilir.
  5. SEO kurallarına uyup uymadığınızı özellikle kontrol edin.

Google Adsense, reklam yayınlayanların olduğu kadar reklam veren müşterilerinin de hakkını savunan bir sistemdir. Bu neden dolayısı ile siteleri yeniden değerlendirmeye açıktırlar. Google Adsense Ban İtirazı Formu mutlaka doldurulmalı ve web siteleriniz için yeniden değerlendirme isteyebilirsiniz. Bu değerlendirme sonucunda yüksek ihtimal ile web siteleriniz çok daha fazla ön plana çıkacaktır. Değerlendirmenin ardından cezanın kalkma ihtimali çok fazla.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Google Adwords Reklamları Nedir Ne İşe Yarar

Google Adwords, Google arama motorundan yapılan aramalar sonucu ekranda aranan anahtar kelimeyle ilgili en çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.