En İyi WordPress SEO Eklentileri

wordpress-seo-eklentileri

WordPress SEO konusunda dünyanın en gelişmiş içerik yönetim sistemleri içerisinde yer alıyor ve çıktığı ilk günden bu yana o kadar ciddi bir kullanım alanına ulaştığından dolayı ciddi anlamda bir şaşkınlık söz konusu. Bu denli çok kullanılan bir sistemin her geçen gün çok daha geliştirilmesi ve arama motorları tarafından benimsenmemesi de son derece büyük bir sürpriz olarak da nitelendirilebilir. Arama motoru optimizasyonu kapsamında her geçen gün farklı uygulamaların çıkması ile birlikte WordPress eklentilerinde de farklılıklar dikkat çekiyor.

WordPress bildiğiniz gibi eklentiler ile geliştirilebilen ve çok daha verimli bir kullanıma ulaşıyor. SEO konusunda sunduğu inanılmaz seçenekler ve arama motorlarının dost site mantığı ile benimsediği bu mükemmel sistem sayesinde artık her uygulama çok daha kısa süre içerisinde etki ediyor ve kalitesini gösteriyor. Eklentiler içerisinde birçok farklı SEO kapsamlı eklenti vardır ancak bizler sizleri en güvenlileri ile ilgili bilgi sahibi yapma amacında olacağız.

En İyi WordPress SEO Eklentileri Nelerdir?

WordPress sisteminin SEO açısından daha da gelişmiş ve kolay kullanılabilir bir hale gelmesi ile birlikte eklentilerde de çok ciddi anlamda çeşitlilik söz konusu oldu. Bu çeşitlilik içerisinde seçmeniz gereken en faydalı yazılımları sizler için derledik ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olmak istiyoruz. Sırası ile bu eklentileri inceleyelim.

1-) All İn One SEO Pack: Çok kapsamlı bir SEO programıdır ve On Page SEO ile alakalı olarak sitenizin arama motorları tarafından kural olarak koyduğu tüm önemli detayları ayarlamanıza da imkan tanır. Kendi içerisinde site haritası, rss alanları da mevcuttur.

2-) Google XML Sitemaps: Arne Brechold tarafından WordPress sisteminin geliştirilmeye ilk başladığı zamanlarda oluşturulmuş bir site haritası eklentisidir. Dinamik yapıda olan bu site haritası, sitenize eklediğiniz tüm içerikleri kendine kayıt eder ve arama motorlarına en doğru şekli ile sunar.

3-) Simple Tags: SEO kapsamında site içi link hiyerarşisi olmazsa olmazlardan birisidir. Simple tags, belli başlı kelimeleri seçerek sizler linkleme yapmadan kendi otomatik olarak link ataması yapan gelişmiş bir eklenti modelidir.

4-) Redirection: WordPress her anlamda kolaylık sunan bir sistemdir. Bu eklenti sayesinde cezaya girmiş ya da taşıma gereksinimi duyduğunuz web sitelerinizi redirection ederek otomatik olarak 301 yönlendirmesi yapmış oluyorsunuz.

5-) SEO Friendly İmages: Bu eklenti sayesinde web sitelerinize eklediğiniz tüm resimlere otomatik olarak SEO işlemi uygulanır. Resmin arkaplanındaki açıklamalar ve boyutu değiştirilerek özgün hale getirilir.

Bunlar gibi sayabileceğimiz daha birçok farklı eklenti sayesinde WordPress sitelerinizin arama motoru için en uygun hale gelmesini sağlayabilir ve bundan yararlanabilirsiniz.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları

WordPress kalıcı bağlantı ayarları sayesinde kullanıcıya kendi başına On Page SEO (Site içi SEO Optimizasyonu) …

2 Yorumlar

  1. Benim de wordpress üzeriden açtığım bir sitem var. Özellikle All İn One SEO Pack eklentisinin oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Anahtar kelimeler arama motorları tarafından kolaylıkla algılanabiliyor.

  2. Garaj Kumandası

    Hocam çok detaylı bir açıklama olmuş, uzun zamandır araştırmasını yaptığım bu konu ile artık tarafınızdan bilgi sahibi oldum diyebilirim, teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.