Google Chrome SEO Eklentileri

Bugün kolaylık olması amacı ile Google Chrome SEO eklentileri fazlası ile tercih edilen eklenti tiplerinden birisi olarak dikkat çekiyor. İnternet ortamında ve arama motorlarında başarıyı yakalayabilmek için olmazsa olmaz seçenekler vardır. Bu olmazsa olmaz seçeneklerin en başında bir web sitesini en ince ayrıntısına kadar incelemek ve hakkında fikir sahibi olmak geliyor. SEO çalışmaları kapsamında her geçen gün çok daha gelişmiş seçenekler ve kolaylıklar ortaya çıkıyor ve bu kolaylıklar sayesinde insanların bakış açılarında da çok ciddi değişiklikler söz konusu oluyor.

Google Chrome eklentileri, birçok farklı yazılımcı tarafından geliştirilen ve doğrudan kullanımı kolaylaştırmak için hazırlanmış olan eklentilerdir. Tamamı ile ücretsiz olarak Chrome Market içerisinde yer alır ve insanlar istedikleri eklentileri sorunsuz bir şekilde indirerek kurabilmekteler. SEO konusunda da web sitelerini inceleyebilmenin en kolay yollarından birisi de eklentilerdir. Yazılımcılar, bu anlamda çok gelişmiş eklentiler hazırlayarak bir web sitesi içerisindeyken tek bir butona tıklayarak o web sitesi ile alakalı olarak tüm detayları öğrenebilmenize de imkan tanıyor. Peki hangileri daha kullanışlı bilginiz var mı?

Google Chrome SEO Eklentileri
Google Chrome SEO Eklentileri

En İyi Chrome SEO Eklentileri

SEO eklentileri sayesinde web sitelerinin temel verilerinin tamamını tek bir butona tıklayarak inceleyebilmeniz mümkün hale geliyor. Bu eklentiler, zaman içerisinde o kadar yaygın bir hale gelmiştir ki insanlar SEO açısından olmazsa olmaz araçlardan birkaçı olarak bu eklentileri görmüştür. Şimdi sizleri bizim de çalışmalarımızda özellikle tercih etmekte olduğumuz bazı eklentiler ile fikir sahibi yapma amacı içerisinde olacağız;

Alexa Traffic Rank: Doğrudan Alexa firmasının oluşturmuş olduğu ve web sitesinin en doğru Alexa değerlerini anlık olarak takip edebileceğiniz gelişmiş ve pratik bir eklentidir.

SEO For Chrome: İçerisinde bulunduğunuz web sitesini temel SEO kurallarına göre inceleyerek uygunluk durumunu sizlere raporlama şeklinde sunan gelişmiş ve pratik kullanıma sahip bir eklentidir.

Source Kit: Google Chrome için hazırlanmış olan özel bir kaynak düzenleme eklentisidir. Anlık olarak kaynak düzenlemesi yapabilmenize imkan tanır.

SEO Quake: Bulunduğunuz web sitesinin Google Pagerank, Alexa ya da index rakamları ile alakalı olarak verileri en ince detaylarına kadar sunan gelişmiş bir eklenti modelidir.

WorldTrucker Sout: Web sitesi içerisinde ki kelime analizine dayalı olarak yoğunluğu ölçen gelişmiş bir analiz eklentisidir.

 

Hakkında

İlginizi Çekebilir

GTMetrix

GTMetrix SEO Aracı

Arama motorlarında ki rekabetin artması ile birlikte bu sektör içerisinde SEO araçları ile alakalı olarak …

Bir Yorum

  1. chrome seo eklentileri işi o kadar kolaylaştırıyor ki ancak bu kadar olur. daha yeni yeni kullanmaya başladım ve web sitemi tek bir buton ile analiz edebiliyorum. teşekkür ederim bu yazı için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.