SEO Kriterleri

Türkiye’de SEO kriterleri ile alakalı olarak bilinen birçok farklı yanlış olduğunu rahatlıkla söyleyebilmekteyiz. SEO kriterlerinin birçok farklı anlamda değerlendirilme safhası olduğu doğru. Ancak zaman içerisinde bu safhalar, algoritma farklılıkları ile birlikte çok daha farklı bir hale geldi ve bu neden dolayısı ile önemi de farklılaşım gösterdi. Türkiye genelinde SEO kavramı her geçen gün çok daha farklı ve önemli bir hale geldiğinden dolayı insanların bu tip konulara karşı bakış açılarında da çok ciddi gelişmeler söz konusu oldu.

SEO kriterleri, tüm detayları ile bir SEO uzmanı tarafından mutlak surette bilinmeli ve bu kriterlere uygun bir şekilde web sitesinin tüm ayarlamaları yapılarak teslim edilmelidir. Her geçen gün çok daha geniş bir kitle tarafından tercih edilen bu sistem, arama motorlarının internet teknolojilerini koşturmakta olduğu günümüzde olmazsa olmaz yöntemlerden birisi olarak da dikkat çekti. Siz değerli okuyucularımıza bu anlamda en net bilgileri sunabilmek ve teoride fikir sahibi olmanıza da yardımcı olabilmek adına bu yazıyı hazırlama gereksinimi duyduk.

SEO Kriterleri
SEO Kriterleri

SEO Kriterleri Nelerdir?

SEO yapıldığı zaman arama motoru nezdinde web sitesi birçok farklı şekilde değerlendirme altına alınır. Bu farklı değerlendirmeler sayesinde günümüz teknolojilerinin de imkanları değerlendirildiğinde olmazsa olmaz tüm kriterleri en uygun şekilde karşılamak ve buna göre geleceğe yönelik planlamalar yaparak beklentileri karşılamak çok daha önemli bir hale geldi diyebiliyoruz. Günümüz teknolojilerinin hat safhalara tırmandığı şu günlerde potansiyel kitleye online olarak ulaşmanın değeri paha biçilemez.

SEO yaptığınızda arama motorları tarafından belirlenen birçok farklı kriteri ve değerlendirme yapısını asla gözardı etmemek gerektiğini hatırlatırız. Sırası ile en çok önemsenen SEO kriterleri şu şekilde listelenebilir;

  1. Domain SEO Uyumluluğu
  2. Hosting Bazında SEO
  3. On Page SEO (Site İçi SEO Ayarları)
  4. Off Page SEO (Site Dışı SEO Ayarları)
  5. Design SEO (Tasarım Anlamındaki SEO Çalışması)
  6. Sosyal Medya SEO Çalışmaları
  7. İçerik Bazındaki SEO Çalışmaları
  8. Webmaster Araçları ve Google Page Speed Bazında SEO

ya da bunlar gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı konuda SEO çalışmalarının kriterleri söz konusu durumdadır. Bunu en iyi şekilde analiz etmek ve siteyi bu kriterlere göre dört dörtlük bir şekilde hazırlamak en iyi yöntem olacaktır.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

GTMetrix

GTMetrix SEO Aracı

Arama motorlarında ki rekabetin artması ile birlikte bu sektör içerisinde SEO araçları ile alakalı olarak …

Bir Yorum

  1. Seo kriterlerini en ince detayına kadar bilmek gerekiyor. Fakat ülkemizde bu kriterleri bilmeden seo yapmaya çalışan kişi sayısı oldukça fazla. Çoğu zamanda bu bilinçsizce yapılan çalışmaların sonucu hüsran olabiliyor malesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.